Na 1. BTM ČR v Praze vyhrál Šimon Bělík dvouhru juniorů

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na 1. BTM ČR v Praze, v sobotu 7.9.2019, vyhrál dvouhru juniorů Šimon Bělík z TTC Ostrava 2016. Vstoupil tak do své první juniorské sezóny v ČR velmi rázně, když se vypořádal se všemi sedmi soupeři, na které postupně narazil. Na turnaji startovala prakticky kompletní česká juniorská špička, vyjma prvního hráče žebříčku Tomáše Martinka a o překvapení, na úkor favoritů, nebyla nouze. Postupně totiž, v hlavní soutěži, vypadával jeden juniorský reprezentant za druhým. V 1. kole ( mezi 32 ) Stach ( č. 9 ), v osmifinále Onderka ( č. 2 ), Mokrejš ( č. 5 ) a Květon ( č. 6 ). Toto se však netýkalo našeho hráče, který jako č. 3 na turnaji nezaváhal. Po třech výhrách ve skupině, 3:0, 3:0 a 3:1 měl v hlavní soutěži nejprve v 1. kole volný los ( jako vítěz skupiny C ), poté se v osmifinále potrápil s Janem Kramešem ( č. 16 ) 3:2, aby následně lehce prošel do finále. Ve čtvrtfinále porazil 1. nasazeného Radka Skálu 3:0, v semifinále Šimona Jadrného ( č. 8 ) 3:1. Ve finále pak porazil Adama Štalzera ( č. 4 ) 3:2

V turnaji A ( pro 48 nejlepších ) startoval i Martin Skotnica ( č. 18 ), kterému se však letos v Praze nedařilo a nepostoupil mezi nejlepší.

Naopak v turnaji B si vedl skvěle Michael Sedláček, který si díky 6 výhrám v řadě zajistil postup do semifinále turnaje B a tím hlavně postup do turnaje A na dalším BTM ČR, který se bude konat v říjnu v Ostravě. Kamil Kuchta sice postoupil ze skupiny turnaje B, ale postup mezi osmičku nejlepších, tedy i postup do turnaje A, si neuhrál.

V neděli, 8.9.2019, startoval v Praze mezi nejmladšími žáky i Teodor Strak, který sice vyhrál úvodní skupinku, ale v hlavní soutěži vypadl v 1. kole ( mezi 32 ), když nevyužil vedení 2:0 na sety a prohrál 2:3.

2. BTM ČR se budou konat v Ostravě a v Havířově, 19.-20.10.2019.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.