Na 2. BTM ČR jsme získali v singlu zlato v kadetech a bronz v juniorech

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O víkendu, 21.-22.10.2017, jsme na druhých letošních BTM ČR, v tomto termínu tradičně v Ostravě, získali nejprve v sobotu v juniorech bronz v singlu a v neděli v kadetech zlato v singlu, debly se kvůli velkému počtu účastníků nehrály !

Oba cenné kovy získal Šimon Bělík, česká kadetská jednička. V sobotu v juniorech nevyužil mečbol v semifinále proti pozdějšímu vítězi celého turnaje, kterým se stal Radim Bako, přesto však jeho 3. místo je velmi cenné, neboť mezi juniory je stále ještě až o 4 roky mladší. V neděli však už nezaváhal a vyhrál i letošní druhý turnaj kadetů v singlu ! Dosáhl tak již svého 21. vítězství v singlu na celostátních turnajích mládeže a zahájil tak svojí třetí desítku titulů v singlu.

V sobotu měl náš klub mezi juniory pětici hráčů, šestý byl bohužel nemocný. V turnaji kategorie A ( 48 nejlepších v ČR ) hráli, kromě bronzového Šimona, i Tomáš Koldas a Martin Skotnica, který si postup mezi elitu vybojoval před měsícem v Praze. Stejně na tom mohl byl i Michael Sedláček, tomu však, bohužel, nemoc zabránila účasti na turnaji.

Tomáš Koldas, po tréninkovém výpadku v důsledku svalového zranění, prohrál ve skupině v souboji o první místo 2:3 ( 11:13 v posledním setu ), čímž měl z druhého místa těžší los v K.O. systému. A to samé se mu stalo v osmifinále s ostravským Onderkou. Porážka 2:3 ( 11:13 v 5. setu ) tak pro něj byla zklamáním.

Martin Skotnica ve skupině obsadil 3. místo, když poprvé v životě porazil Radima Morávka, ale v soutěži útěchy prohrál neskutečný zápas. Prohrával 0:2 a 1:8, ale dokázal vyrovnat na 2:2, aby prohrál v pátém setu 9:11.

Šimon Bělík si v soutěži juniorů mj. poradil se svými reprezentačními kadetskými spoluhráči Adamem Štalzerem ve skupině 3:1 a ve čtvrtfinále s Matějem Stachem 3:0. V semifinále byla škoda několika „vyhraných“ míčků v pátém setu s Radimem Bakem, kdy navíc v závěru nevyužil mečbol při stavu 2:2 a 10:9. Mohl si poprvé zahrát i juniorské finále.

V turnaji kategorie B hráli Michal Novák a obranář Filip Profota. Michal Novák vyhrál oba zápasy ve skupině, poté ještě další 2 zápasy v K.O. systému, ale v osmifinále prohrál 1:3. Škoda, výhra by znamenala postup do turnaje kategorie A příští měsíc v Hustopečích. Filip Profota oba své zápasy ve skupině prohrál, alespoň se však rozehrál na nedělní kategorie kadetů.

V neděli jsme měli mezi kadety opět o jednoho hráče méně, Michael Sedláček kvůli nemoci tak nemohl obhajovat či vylepšit své 9. místo na žebříčku ČR. Opět jsme však kategorii kadetů ovládli obdobně, jako v září na prvním BTM ČR v Praze !

Šimon Bělík opět potvrdil roli nasazené jedničky, když celou soutěží, až do semifinále, prošel, jako nůž předraženým máslem. Všechny tři zápasy ve skupině vyhrál 3:0 a v K.O. systému po prvním volném kole si stejně počínal i v osmifinále a čtvrtfináleV semifinále se mnoha vlastními chybami a nepříliš kvalitními údery dostal pod tlak koncovky, naštěstí však nepustil tradičního soupeře Ondřeje Květoně k žádnému mečbolu a vyhrál 3:2 (-10,3,14,-7,9). Ale po tomto skutečně těžkém utkání s mnoha kvalitními výměnami už byl i herně a mentálně plně připraven na finále, které bylo skutečným herním vrcholem dne.

Ve finále totiž oba finalisté, Šimon i ostravský Adam Štalzer předváděli vynikající údery. V prvním setu si Šimon udržoval slibný náskok, o který málem přišel, ale zvládl set výhrou 11:9. Ve druhém se úplně role obrátily. Adam celou dobu jasně vedl, až do stavu 10:5. Poté však začal Šimon mohutně stahovat a za stavu 10:9 si musel vzít soupeř time-out. Ten mu pomohl, prohra našeho kadeta 9:11 a bylo srovnáno na 1:1. Pak ale Šimon předvedl, proč je českou jedničkou a následující dva sety bezpečně vyhrál 11:6 a 11:7 a celé utkání vyhrál 3:1Poslední dva sety velmi potěšily herní kvalitou i kouče Tomáše Demka.

Martin Skotnica vstupoval do turnaje jako desátý nasazený a toto své nasazení, postupem do čtvrtfinále překonal. Ve skupině sice ke dvěma výhrám 3:0 přidal i prohru 1:3 s překvapením turnaje Viktorem Skokanem ( postoupil do semifinále, ve čtvrtfinále porazil nasazenou dvojku Matěje Stacha 3:0 ), ale v K.O.  hlavní soutěži dvakrát vyhrál ( 3:2 a 3:1 ), ale ve čtvrtfinále nestačil na Ondřeje Květoně. Výsledek na celém turnaji však byl pozitivní, umístění na 5.-8. místě je velmi dobré.

Třetím naším hráčem byl obranář Filip Profota, který hrál turnaj kategorie B. V 3-členné skupině oba své zápasy vyhrál, 3:1 a 3:2, čímž si zajistil volný los v 1. kole následného K.O. systému. Tam pak ve 2. kole zvítězil 3:0 a v osmifinále bojoval o postup do turnaje kategorie A na dalším BTM ČR. To se mu však nepovedlo, prohrál 1:3, ale oproti minulému turnaji v Praze u něj došlo k výraznému zlepšení, takže doufáme, že již na příštím turnaji v Hustopečích se mu podaří probojovat mezi 48 nejlepších hráčů do turnaje kategorie A.

Výsledné zlato v singlu kadetů a bronz v singlu juniorů je však výborným výsledkem, zejména s přihlédnutím ke zdravotním komplikacím některých našich hráčů. Další BTM ČR v těchto kategoriích se odehraje 18.-19.11.2017 v Hustopečích.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.