Na BTM ČR mládeže oba naši kadeti, Šimon Bělík a Martin Skotnica, ve finále !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O víkendu, 20.-21.10.2018, se uskutečnily celorepublikové 2. BTM ČR, v říjnu tradičně v Ostravě ( junioři a kadeti ) a v Havířově ( mladší a nejmladší žáci ) a naši dva kadetští reprezentanti, Šimon Bělík a Martin Skotnica, se dokázali probojovat až do finále ! Každý však v jiné kategorii.

V sobotu hrají vždy nejprve junioři ( r. 2001 a ml. ) a naše trio Šimon Bělík, Adam Soukup a Martin Skotnica, hrálo elitní A turnaj, ve kterém hrála prakticky kompletní česká špička, vyjma dlouhodobě zraněného Jana Valenty. První dva dokonce překonali své žebříčkové postavení a opět se v žebříčku ČR juniorů posunou výše.

Kadet Martin Skotnica ( r. 2004 ), před sezónou až 38. v českém juniorském žebříčku, tentokrát nezopakoval senzační čtvrtfinálové umístění z 1. BTM ČR v Praze, ze skupiny nepostoupil, ale v turnaji útěchy se nakonec probojoval do poslední čtyřky. V jeho případě je však důležitá až neděle a výkony v jeho kadetské kategorii.

Adam Soukup ( r. 2001 ) konečně na mládežnickém turnaji předvedl svůj potenciál, snadno vyhrál svoji skupinu ( v ní i pozdějšího semifinalistu Blinku 3:1 ) a až ve čtvrtfinále jej zastavil úřadující Mistr ČR juniorů T. Martinko, když se mu nepodařilo zdramatizovat utkání nevyužitím setbolu ve druhém setu. Umístění v osmičce nejlepších je však velmi cenným výsledkem, vždyť do osmičky nejlepších se neprobojovala např. polovina z přítomných preferovaných juniorských reprezentantů, další dva skončili rovněž ve čtvrtfinále a dále postoupil pouze jediný z nich, přemožitel Adama Soukupa. V juniorské kategorii tak zřejmě budou mít reprezentanti velmi zdatné konkurenty, což je jen dobře a Adam se jistě zařadí mezi ně.

Míchat pořadím na předních příčkách juniorů bude chtít i česká kadetská jednička, Šimon Bělík ( r. 2004 ), který to prokázal již na svém prvním domácím turnaji. Před měsícem, v Praze, ještě nehrál, neboť hrál v Portugalsku na TOP 10 evropských kadetů, v „pavouku“ ostravského turnaje si však vše vynahradil. Po matných výkonech ve skupince, hrál odpoledne již zcela jinak a „odneslo“ to kvarteto velmi kvalitních juniorů. Postupně porazil velmi dobře hrajícího, pražského Černotu 3:1, republikovou a nasazenou jedničku, havířovského Baka 3:0, ostravského Štalzera 3:2, libereckého Blinku 3:1 a až ve finále podlehl ostravskému T. Martinkovi 1:3. Trenérské rozhodnutí, aby hrál pouze mezi až o tři roky staršími českými juniorskými soupeři se tak ukazuje jako správné. V kadetské kategorii se již chce zaměřit pouze na mezinárodní konkurenci a domácí kadetské turnaje neovlivňovat svojí herní účastí. Samozřejmě, že na K.O. systém kadetů se v neděli přišel podívat, aby viděl v akci své spoluhráče z kadetské reprezentace a zejména podpořit svého klubového parťáka Martina Skotnicu.

A ten se v neděli předvedl ve velmi dobré herní pohodě.

Martin Skotnica jasně vyhrál všechny i své zápasy ve skupince 3:0 a v K.O. systému postupně porazil dva havířovské hráče, Slaného a Košťála shodně 3:1, v semifinále ostravského Kadlece 3:2, když ho zbytečně nechal vyhrát první set 16:14, přestože ho měl dobře rozehraný, poté totiž snadno vyhrál oba následující sety a mohl ušetřit síly na finále. Ve čtvrtém setu se situace téměř opakovala a rozhodnout tak musela pátá sada, kterou nakonec zaslouženě vyhrál v dramatické koncovce 15:13. Prakticky to samé se mu stalo den předtím i v juniorech, kdy zápas ze stavu 2:0 a 10:6 nakonec musel rozhodnout až v koncovce pátého setu. Tyto síly pak chybí v dalších utkáních, zejména koncovkách setů. A to se stalo právě ve finále s prvním nasazeným, domažlickým Květoněm, který letos trénuje v havlíčkobrodské akademii, která měla v semifinále oba své kadetské hráče. Zajímavostí je, že oba spolu hrají i debl, ve kterém došli až do finále.

V prvních dvou setech ve finále singlu hrál Martin velmi dobře, byl aktivnějším hráčem, ale v obou koncovkách drobnými chybami přenechal sety soupeři a ten si už výhru pohlídal. Prohrál tak sice 0:3, ale s předvedeným výkonem a se dvěma stříbrnými medailemi, v singlu i deblu, musel být nakonec s turnajem spokojen.

Naše drobotina z přípravky si vyzkoušela v havířovské herně svůj první celorepublikový turnaj, a to mezi nejmladšími žáky, kde však jela spíše jen sbírat zkušenosti, nejsou ještě ani trénováni k „zápasovému“ hraní, ale byla to pro ně a jejich rodiče jistě poučná zkušenost.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.