České Extralize vládne TTC Ostrava 2016

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Šlágr podzimní české Extraligy, kterým byl náš pražský zápas, v pátek 10.11.2017, na stolech našeho pronásledovatele SF SKK EL Niňo Praha, jsme ovládli suverénně 4:0 !

Do Prahy jsme přijeli s plnou sestavou, tedy s oběma zahraničními oporami a všemi českými hráči, vč. hrajícího trenéra Petra Korbela. Nakonec mohl odpočívat i Aleksandar Karakaševič, který byl připraven na střídání, v případě, že by to stav vyžadoval. To se však nestalo, neboť všichni tři jeho spoluhráči nedali domácím prakticky šanci zápas zdramatizovat.

Již při rozehrávce bylo vidět, že v našem týmu panuje pohodová nálada a ta přetrvala v průběhu celého utkání.

První zápas to i ukázal. Naše jednička, Panagiotis Gionis předvedl od poloviny prvního setu, proč bude pro české soupeře příliš těžkým oříškem. Jeho domácí soupeř, Jakub Kleprlík, který letos doposud v české Extralize neprohrál jediný zápas, mohl pomýšlet na úspěch pouze v prvním setu do stavu 8:4. Pak však začal úřadovat náš řecký obranář, sedmi ( !! ) míčky v řadě otočil set ve svůj prospěch a ve druhém a třetím setu nedal domácímu hráči žádnou šanci, vyhrál 3:0 (8,7,4) a vedli jsme 1:0.

Ve druhém utkání rovněž zřejmě domácí hráč, David Reitšpies, nečekal, co jej čeká. Evidentně si na výhru věřil, tuto víru však rozmetal náš Ondřej Bajger. Povolil domácímu hráči pouze jeden set, cenné bylo, že v prvním setu vyhrál, i když nechal soupeře odvrátit 3 setboly v řadě. Nakonec, i po zaváhání ve třetím setu, to byla jednoznačná záležitost, výhra 3:1 (10,7,-5,4) a vedli jsme 2:0.

Jak nazvat třetí zápas ? Křest ohněm ? Vraždění neviňátek ? Zřejmě obojí je trefné ! Protože ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit za domácí úřadující Mistr ČR Antonín Gavlas, tak ke své extraligové premiéře nastoupil mladík David Šálený. Nervozita na něm byla znát již při předzápasové rozehrávce, když viděl, že náš tým přijel v plné sestavě a jen čekal na los, se kterou hvězdou si svoji premiéru zažije. Byl to nakonec Tomáš Tregler, který se však na kurtu příliš dlouho nezdržoval. Pro diváky předvedl i pár exhibičních výměn s vysokou asijskou obranou, které vyhrával a zápas rychle ukončil 3:0 (4,7,4) a před krátkou přestávkou jsme vedli už 3:0.

Po přestávce chtěl prodloužit utkání domácí David Reitšpies. Proti tomu se však postavil Panagiotis Gionis. A nastoupil na mladého soupeře svižně, rychle vedl 5:0, poté však Reitšpies srovnal na 5:5 a domácí diváci již doufali, že utkání bude vyrovnané. Tyto naděje však Panagiotis Gionis rázně ukončil šesti body v řadě, 11:5, na sety 1:0. Druhou šanci dostal soupeř ve druhém setu, ujal se vedení 6:4, čtyři body v řadě našeho hráče však přiměly domácího trenéra Plachého, aby vzal time-out, který jeho svěřenci pomohl. Ze stavu 6:8 dokázal otočit na 11:9 a srovnal poměr setů na 1:1. V tu chvíli zaplněná herna domácích možná ještě stále věřila v obrat utkání. Nic takového však Panagiotis Gionis nepřipustil. Další sadu lehce vyhrál 11:4 a ujal se vedení 2:1 na sety. Čtvrtá sada byla však velmi vyrovnaná, průběžný stav 3:3, 5:5 a 6:6 to dokazuje. Gionis dokonce prohrával 7:8, ale všem dokázal, proč je světovou extratřídou. Vyhrál poslední čtyři míčky v řadě, ukončil zápas setem 11:8, vyhrál 3:1 (5,-9,4,8) a celé utkání jsme tak skvěle zvládli vyhrát 4:0 ! Naši fanoušci, kteří nás přijeli do Prahy podpořit si tak mohli udělat společné fotky s naší hvězdnou sestavou.

Další náš zápas uvidí fanoušci 24.11.2017 v 18:00 hod v Borové, předtím však ve středu 22.11.2017 v 18:00 hod budeme hostit ve druhém domácím utkání Ligy mistrů německý Ochsenhausen, v čele s hráčem TOP 10 na světě, aktuálně osmým hráčem světa, Francouzem Simonem Gauzym.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.