Finálová série je nerozhodná 1:1 a rozhodne se v Praze

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ve finálové sérii play-off české Extraligy stolního tenisu jsme vyhráli první utkání v herně soupeřů SF SKK EL Niňo Praha 4:3, ale prohráli doma 2:4, takže rozhodne poslední utkání v neděli 26.5.2019 v 18:00 hod. opět v Praze. Tým TTC Ostrava 2016 tak musí v Praze vyhrát, aby obhájil mistrovské tituly z předchozích dvou let a získal tak zlatý mistrovský hattrick !

První utkání finálové série :

První utkání se pro mnohé vyvíjelo velmi nečekaně, neboť se očekávalo, že pražská malá herna, jejich míčky a podpora domácího publika bude nespornou výhodou domácího celku, naši hráči však obdobné předzápasové úvahy rychle hodili za hlavu. Vlétli jsme na domácí jako ostravská vichřice a dokonce mohli utkání ukončit velmi rychle. Nejprve totiž Tomáš Tregler přehrál, bez ztráty setu Dmitrije Prokopcova a vedli jsme 1:0. Poté Ondřej Bajger sahal po druhém bodu v souboji s Jakubem Kleprlíkem, když stavy 1:2 na sety a poté i 2:2 na sety a 1:5 otočil na vedení v rozhodujícím setu 7:5 a 8:7, ale bohužel se z výhry nakonec radoval soupeř a srovnal na 1:1. Škoda, zápas by dostal úplně jiný ráz, neboť v následujících dvou singlech jsme dovolili soupeřům jediný set. Nejprve Chilan Felipe Olivares porazil domácího obranáře Stanislava Kučeru 3:1 a šli jsme do vedení 2:1. Poté opět bez ztráty setu vyhrála naše jednička Tomáš Tregler nad Jakubem Kleprlíkem a vedli jsme již 3:1 a chyběla nám poslední výhra k vítěznému ukončení utkání. Zde se však domácí nadechli k případné otočce utkání a postupně srovnali. Felipe Olivares totiž prohrál s Dmitrijem Prokopcovem 1:3 a vedli jsme již jen 3:2. A když v závěrečném singlu nevyzrál Ondřej Bajger na obrannou hru Stanislava Kučery a prohrál 0:3, tak bylo srovnáno na 3:3 a šlo se do rozhodujícího deblu. Domácí mají sice velmi kvalitní debl Prokopcov, Kleprlík, semifinalisty letošního MČR, ale debl v české extralize jasně ovládají naši hráči. Máme dokonce tři skvělé deblisty, neboť levoruký Chilan Felipe Olivares je dokonce i úřadujícím Mistrem Jižní Ameriky v deblu a může hrát úspěšně debl s kterýmkoliv spoluhráčem, přednost však dostala osvědčená dvojice Tomáš Tregler a Ondřej Bajger a ani počtvrté v této sezóně svým soupeřům prakticky šanci nedali. Sice jsme prohráli první set, když Ondřejovi chvíli trvalo se po předchozím utkání s obranářem dostat zpět do hry proti útočníkům, ale ve druhém setu jej mnoha vítěznými údery podržel Tomáš Tregler. A od třetího setu již i Ondřej prokázal proč je i on výborným deblistou a oba dva tak nedali soupeřům vůbec žádnou šanci. Debl jsme vyhráli 3:1, celé utkání 4:3 a bylo jasné, že máme tak šanci získat titul již v Ostravě, pakliže se nám podaří v naší hale, s našimi míčky a s našimi fanoušky v zádech utkání vítězně zvládnout !

Druhé utkání finálové série :

Stejně tak překvapivě, jako první utkání však začalo i druhé finálové utkání. Situace se totiž téměř opakovala, když zpočátku měli navrch hosté. Přestože se utkali stejní hráči jako v Praze, pouze v trochu jiném pořadí. Tomáš Tregler překvapivě relativně snadno prohrál s Dmitrijem Prokopcovem 1:3 a prohrávali jsme 0:1. Černý scénář však pokračoval i ve druhém utkání, když Felipe Olivares nevyužil vedení v prvním setu s obranářem Stanislavem Kučerou a poté se již zcela do trpělivé hry nedostal a prohrál 0:3. Velmi rychle jsme prohrávali již 0:2 a situace se zdála být již téměř kritická. Vše nyní záviselo na nejmladším hráči v našem týmu, kterým byl Ondřej Bajger. Proti němu nastoupil Jakub Kleprlík, hráč s nejlepší úspěšností v základní části Extraligy. Ondřej Bajger však předvedl jeden z nejlepších výkonů v našem dresu. Zvládl všechny tři koncovky, vyhrál 3:0, odvrátil blížící se pohromu a snížil na 1:2. V dalším utkání nastoupil Felipe Olivares a proti němu Dmitrij Prokopcov, který jej v letošní sezóně již třikrát porazil a zjevně si na něj věřil. Ovšem, co s ním provedl náš chilský hráč zřejmě netušil ani v tom nejhorším snu. Felipe smetl soupeře 3:0 a bylo srovnáno na 2:2 a utkání gradovalo. K dalšímu utkání nastoupili Tomáš Tregler a Jakub Kleprlík. V prvním setu jasně vyhrál náš hráč 11:4 a když vedl ve druhém na začátku 5:2, vypadalo vše velmi nadějně. Soupeři si však vzali time-out a obraz hry se radikálně změnil. Druhý set prohrál náš hráč 9:11 a poté i další 7:11. Ve čtvrté sadě se však Tregy opět dostal do své hry, vyhrál 11:8 a rozhodnout se muselo v rozhodujícím setu. V tom však utekl našemu hráči začátek, prohrával již 0:7 a zápas byl ztracen, prohrál 2:3 a stejným poměrem 2:3 jsme prohrávali i v zápase. Opět za kritického stavu nastupoval Ondřej Bajger, aby odvrátil porážku. Proti němu nastoupil obranář Stanislav Kučera. První set nabídl fanouškům skvělý stolní tenis, navíc s výhrou našeho hráče 11:9. Druhý set byl stále lepší soupeř, Bajgy sice snížil ze 4:8 na 7:8 a donutil soupeře k time-outu, ale ten mu pomohl, 7:11, srovnáno na 1:1 a pokračovalo se dále. Scénář se opakoval, 3:8, 5:9, snížení na 8:9, ale opět prohra v setu 8:11 a Ondra prohrával 1:2 na sety. Bohužel i poslední set vypadal obdobně, a proto náš hráč nakonec prohrál 1:3, čímž byl dán i konečný výsledek 2:4.

Zajímavostí je, že kromě posledního zápasu dnes dopadly všechny předchozí zápasy zcela opačně, než v Praze.

Stav série je tak vyrovnaný 1:1 a rozhodne se v posledním utkání v Praze, v neděli 24.5.2019 od 18:00 hod. Zveme všechny naše příznivce, aby nás podpořili v přesile domácích fanoušků.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.