Kadet Šimon Bělík v Thajsku opět dovedl svůj tým k medaili na ITTF turnaji

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Ostravský kadet TTC Ostrava 2016 poprvé startoval na asijském turnaji nejvyšší kategorie Golden Series a z 2019 ITTF WJC Thailand Junior & Cadet Open si odveze bronzovou medaili z týmové soutěže. V týdnu před turnajem již absolvoval v Bangkoku elitní tréninkový kemp 2019 ITTF U15 & U18 Second Training Camp v rámci rozvojového programu pro světové talenty ITTF High Performance & Development.

   Složený tým, ve kterém hráli dva Češi, Šimon Bělík a hodonínský Štěpán Brhel, který přiletěl až na turnaj a Íránec Navid Shams nejprve lehce vyhrál skupinu, když porazil Singapur i Srí Lanku shodně 3:0. Poté ve čtvrtfinále přehráli složený tým dvou Belgičanů a jednoho Japonce opět 3:0 a v semifinále proti suverénům letošní sezóny, kadetům Číny, dokázali s Číňany bojovat velmi vyrovnaně, aby nakonec podlehli 1:3. Jediný bod týmu získal právě náš kadet, když porazil Číňana Huang Youzhenga a oplatil mu tak porážku rovněž ze semifinálového zápasu týmů na turnaji v Itálii před dvěma měsíci. Šimon se tak stal teprve třetím hráčem v sezóně, který ho dokázal mezi kadety porazit, a to jako první Evropan, předtím totiž Číňan podlehl pouze čínskému Taiwanci a jednomu svému čínskému reprezentačnímu kolegovi. Číňanova letošní singlová bilance svědčí o jeho kvalitách, v Chorvatsku byl v semifinále, v Maďarsku celý turnaj vyhrál a v Itálii byl opět v semifinále. V týmech tak Šimon vyhrál všechny čtyři své zápasy, postupně porazil Singapurce a hráče Srí Lanky 3:0, Japonce 3:1 a Číňana 3:2

Fotogalerie z ceremoniálu týmových soutěží na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157680436332548 .

   Bronzová medaile z týmů je tak Šimonovou šestou medailí v této sezóně z ITTF turnajů, první medaili z těchto nejkvalitnějších mezinárodních turnajů si přiveze i hodonínský Štěpán Brhel, který na pozici č. 3 výborně doplňoval Šimona i Íránce a stejně jako Íránec prohrál až v utkání s Čínou. Trenér Tomáš Demek tak dokonce letos se svými svěřenci již sedmou medaili, jednu totiž získal ve Francii náš další kadet z TTC Ostrava 2016 Martin Skotnica v sehraném deblu s Ondřejem Květoněm.

   Pro oba české kadety byla tak úvodní dvoudenní část turnaje, věnovaná týmovým soutěžím, zakončená medailově a následně pokračovali v soutěžích jednotlivců, kdy se bojovalo v singlech juniorů a hlavně v jejich kategorii kadetů.

   Šimon si nakonec v singlu juniorů vybojoval postup ze skupiny z prvního místa, když se mu podařilo porazit výborného Taiwance ve třech koncovkách 3:0, který, ač zcela mezinárodně neznámý, dokázal těsně prohrát v družstvech s nasazeným hráčem č. 1 na turnaji 2:3 a následně v hlavní soutěži singlu prohrál s pozdějším čínským finalistou 3:4. Šimonovi se však na tento zápas nepodařilo navázat a vypadl ve 2. kole hlavní soutěže juniorů s Indem 1:4.

Na turnaj jel však hlavně kvůli své kategorii kadetů, kde se v osmifinále opět střetl s Číňanem, kterého porazil v semifinále družstev. Bohužel, podruhé na turnaji se mu to nepodařilo, přestože vedl již 2:1 a 8:6, aby odešel poražen 2:3. Byla to škoda, ve čtvrtfinále by narazil na světovou pětku, na Íránce Shamse, se kterým hrál družstva a věřil si na něj, že jej opět porazí, jako v únoru v Bahrajnu. Přesto si nakonec, díky bilanci v kadetech, bodově polepší na světovém žebříčku WR, o 526 bodů z 5389 na 5915 bodů, čímž zároveň navýšil i bodovou hodnotu českého týmu pro nasazení na MEJ v Ostravě a stále nás tak drží mezi čtveřicí nejvýše nasazených týmů. Jelikož ve skvělé formě na turnaji hrál jeden z jeho největších evropských soupeřů, Belgičan Laffineur, který nakonec celý turnaj vyhrál, tak přeskočí Šimona ve WR, stejně tak i posune Belgii o pouhých 113 bodů před ČR, tak bude záležet na výsledcích Šimonova reprezentačního spoluhráče Ondřeje Květoně, jak zahraje následující víkend v Polsku a zda se nám cíl, být mezi čtveřicí nejvýše nasazených týmů, podaří. Letos je účast v Polsku mnohem slabší, než v předchozích letech, vynechávají jej, kromě Šimona, mj. Rusové, Francouzi, nejlepší Belgičané, Španělé a hlavně nepřiletí žádní asijští a mimoevropští soupeři, tak je šance ČR velká, neboť Ondřej Květon by měl být 8. nasazeným na turnaji a když své nasazení potvrdí, tak to s přehledem zvládneme, dokonce můžeme být i první nasazení, vzhledem k vyrovnanosti první šestice týmů. Stejně tak bude Šimon čekat i na to, kdo z Evropanů nakonec turnaj v Polsku vyhraje a zda udrží 2. místo v evropském žebříčku za Belgičanem Laffineurem či zda „klesne“ na 3. místo v Evropě. Na turnaj do Polska se naopak z našeho klubu chystá kadet Martin Skotnica, který by měl, zejména v sehraném deblu s Ondřejem Květoněm, potvrdit, proč se stali Mistry ČR v deblu a získali bronzové medaile ze silného turnaje ve Francii. Rovněž tak se pokusí navázat na postup ze skupiny v Belgii, kde jej z hlavní soutěže vyřadilo zranění zad způsobené při pádu během turnaje v Belgii. Budeme mu držet palce !

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.