Kadeti TTC Ostrava 2016 obhájili titul Mistrů ČR družstev kadetů

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kadeti TTC Ostrava 2016 opět po roce, první červnovou sobotu, získali titul Mistrů ČR družstev kadetů 2019 Klíčovými hráči byli po roce opět Šimon Bělík a Martin Skotnica, jediní dva kadeti, kteří v průběhu Mistrovství ČR vyhráli všechny své zápasy a neokusili hořkost porážky.

Letos oběma k titulu pomohl Kamil Kuchta, odchovanec KST Vyšší Brod, svěřenec trenéra Pavla Mlezivy. Spolupráce s tímto klubem nám tak přinesla další titul Mistrů ČR v kadetské kategorii, neboť na Mistrovství ČR kadetů ( jednotlivců ) získal zlatou medaili ve smíšené čtyřhře ( mixu ) pár Šimon Bělík & Andrea Meškánová. O kvalitě práce s mládeží v tomto klubu svědčí, že letos získali svěřenci Pavla Mlezivy z KST Vyšší Brod již 4 zlaté medaile v kadetské kategorii, kromě dvou ve spolupráci s TTC Ostrava 2016 ještě přidaly další dvě zlaté medaile jejich kadetky. Andrea Meškánová ve čtyřhře kadetek s Helenou Sommerovou ( SK DDM Kotlářka Praha ) a další kadetka Eva Pokorná opět s Helenou Sommerovou získala titul Mistryň ČR družstev kadetek 2019 pro pražský klub SK DDM Kotlářka Praha. Neuvěřitelná bilance tohoto klubu, kterých dosahuje ve velmi složitých podmínkách !

Na MČR jsme vstupovali jako druhý nasazený tým a očekávali jsme, že našimi hlavními soupeři budou týmy z oficiálních tréninkových středisek z Ostravy, Havířova a Prahy, ale nakonec jsme nejdelší zápas sehráli s týmem HB Ostrov Havlíčkův Brod ve čtvrtfinále, který nám kladl největší odpor. Zřejmě není náhodou, že právě tyto mladé hráče v minulých letech trénovali trenéři našeho klubu, Tomáš Demek a Karol Korbel. Los tak byl k jejich bývalým svěřencům velmi krutý, že jim v souboji o postup do semifinále postavil náš tým, který byl jednoznačně nejsilnějším týmem na turnaji.

Postupně jsme porazili týmy TJ Dobřany 3:0 ( poměr setů 9:0 ) a ve čtvrtfinále zmíněný HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:1 ( poměr setů 10:6 ). V semifinále jsme, v repríze mužského semifinále Extraligy, rovněž porazili tým SKST Liberec 3:1 ( poměr setů 9:3 ), který předtím hladce vyřadil pražský tým SK DDM Kotlářka Praha 3:1, když v souboji jedniček obou týmů smetl liberecký rumunský hráč Rosu pražského Šípa 3:0 a těšili se na finálový souboj s vítězem druhého semifinále, kde se střetl nejvýše nasazený tým pořádajícího TJ Ostrava KST se severomoravským rivalem SKST Baník Havířov. Toto utkání mělo šokující průběh, v prvním utkání totiž havířovská dvojka Baroš nečekaně hladce porazil ostravskou jedničku Kadlece 3:1, načež Havířov smetl domácí favorizovaný tým hladce 3:0 a repríza loňského finálového ostravského derby se tak nekonala. Přesto i souboj s havířovským rivalem měl náboj, ovšem my jsme žádné drama nepřipustili a soupeře jsme jasně přehráli 3:1 ( při poměru setů 9:4 ).

Více na https://www.ping-pong.cz/ttc-ostrava-2016-a-kotlarka-praha-obhajili-tituly/ nebo na http://stolnitenisextra.cz/tituly-kadetum-ttc-ostrava-2016-a-kadetkam-kotlarky/.

 Škoda, že nebyla schválena celá nominace reprezentačního trenéra kadetů Tomáše Demka na červencové MEJ v Ostravě, který chtěl k jasné reprezentační dvojici, kterými jsou Šimon Bělík z TTC Ostrava 2016 a Ondřej Květon, na kterých bude hlavní tíha v týmech, přidat nejen Víta Kadlece, který byl podle výsledků na mezinárodních turnajích českou trojkou, což mu bylo schváleno, ale jako čtvrtého hráče ( maximum dle pravidel ETTU ) kadeta TTC Ostrava 2016, deblového specialistu Martina Skotnicu, aby měl pojistku na debl pro soutěž týmů, kdyby potřeboval na MEJ nechat v deblu odpočinout singlisty Šimona a Ondřeje. Martin Skotnica s Ondřejem Květoněm jsou totiž nejen letošními Mistry ČR, kde vyhráli zcela jasně, ale v dubnu spolu vybojovali bronzové medaile v deblu na silném turnaji ve Francii a v letošní sezóně mají mj. cenné skalpy v podobě výher nad nejlepšími reprezentačními debly Rumunska ( na MEJ 1. nasazený tým v družstvech ! ), Francie a mimoevropského deblu složeného z hráče č. 8 na světě ( !! ) a hráče z TOP 60 ! Navíc máme vyzkoušený i debl Šimona Bělíka s Martinem Skotnicou, pro případ, když by bylo třeba nahradit Ondřeje Květoně v deblu.

V singlu byl Martin Skotnica dokonce jediným českým hráčem ( mimo uvedenou trojici ), který dokázal porazit dva hráče ze světové kadetské stovky a na MČR družstev kadetů své singlové kvality jen potvrdil. Stejně jako Šimon Bělík byl Martin Skotnica jediným neporaženým hráčem, když např. jasně porazil 3:0 libereckého rumunského hráče Rosu, který naopak na turnaji lehce porazil pražského Šípa 3:0, přičemž Rumun Rosu jen těsně prohrál s ostravským Kadlecem 2:3. O tom, že má Martin Skotnica nadstandardní vztahy s oběma našimi nejlepšími českými hráči, se Šimonem Bělíkem i Ondřejem Květoněm, ani nemluvě. Tolik proklamovaná „dobrá parta“ nutná pro úspěch v týmové soutěži, o čemž se často dočteme v oficiálních prohlášeních našich trenérů či funkcionářů, v tomto případě, byla rovněž „přehlédnuta“. V jiných případech je právě „dobrá parta“ hlavním nominačním důvodem.

   Jak bývá v ČR obvyklé, ten v letošní sezóně nejúspěšnější reprezentační trenér, kadetský trenér Tomáš Demek, jehož svěřenci získali jen v letošním roce na mezinárodních ITTF turnajích 7 ( !! ) medailí, více, než všechny ostatní reprezentační kategorie dohromady ( výsledek, jakého již roky v ČR žádný jiný reprezentační trenér nedosáhl ) nakonec jako jediný neměl schválenu svoji vlastní nominaci, která odpovídala jeho koncepci. To, že ve všech čtyřech soutěžích ( družstva, mix, debl i singl ) na MEJ má přitom ty nejvyšší, medailové, cíle, jen dokládá tento paradox.

   Jasná výhra kadetů TTC Ostrava 2016 na MČR družstev kadetů, zejména průběh turnaje, tak byla alespoň malou morální satisfakcí pro Martina Skotnicu za celou letošní sezónou.

Malá fotogalerie z MČR družstev kadetů 2019 na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157708889718022.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.