V Lize mistrů jsme letos prozatím nevyhráli

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V letošním ročníku vrcholné evropské klubové soutěže Ligy mistrů se nám doposud proti favorizovaným soupeřům překvapit nepodařilo.

Na úvod jsme doma, 12.9.2019, hráli s loňským finalistou, ruským týmem TTSC UMMC Jekatěrinburg. Výsledek byl jednoznačný, TTC Ostrava 2016 ( CZE )  – TTSC UMMC Jekatěrinburg ( RUS ) 0:3. Pouze v úvodním duelu byla šance na překvapení, neboť tři sety se jednalo o vyrovnaný duel. Síla soupeře se však nakonec projevila, když Ondřej Bajger prohrál s nejlepším ruským hráčem, kterým je Alexander Shibaev 1:3. Poté se opět prosadili favorizovaní hráči soupeře, neboť  Felipe Olivares Šimon Bělík prohráli se svými soupeři, kterými byli Dán Jonathan Groth, resp. Chorvat Andrej Gacina 0:3.

V říjnu jsme absolvovali náročný program tří utkání v průběhu necelých dvou týdnů a v žádném se nám nepodařilo favorizované soupeře překvapit. Blízko k tomu měli naši hráči v Rakousku 18.10.2019, kde v úvodních dvou duelech dokázali naši hráči Felipe Olivares i Ondřej Bajger, proti korejskému obranáři resp. chorvatskému reprezentantovi, dostat své duely do rozhodujícího pátého setu, přesto v obou případech domácí hráči dokázali své zápasy vyhrát. Šimon Bělík se ve třetím zápase proti maďarskému reprezentantovi rovněž neprosadil. Výsledek našeho druhého utkání ve skupině Ligy mistrů byl nemilosrdný, SPG Walter Wels ( AUT ) – TTC Ostrava 2016 ( CZE ) 3:0.

Za necelý týden, 24.10.2019, jsme museli odehrát třetí zápas, opět venku, a to v Dánsku. Domácí poprvé nastoupili i se svojí největší hvězdou, současným 18. hráčem světa a 5. hráčem Evropy, Angličanem Liamem Pitchfordem a bylo to znát. Mimochodem, Angličan Liam Pitchford je teprve třetím Evropanem ( po Bělorusovi Samsonovovi a Němci Bollovi ), kterému se podařilo v posledních 11 ( !! ) letech porazit fenomenálního Číňana Ma Longa! Tento husarský kousek se mu podařil loni a je tak posledním Evropanem, který toto dokázal. Přestože s ním náš chilský hráč Felipe Olivares držel úvodní tři sety krok, prohraná koncovka třetího setu znamenala nakonec jeho porážku 1:3. Následně Ondřej Bajger podlehl čínskému Dánovi Zhai Yujia 0:3 a stejným poměrem i Tomáš Koldas legendě světového stolního tenisu, kterou je Dán Michael Maze. Celkový výsledek Roskilde Bordtennis BTK61 ( DEN ) – TTC Ostrava 2016 ( CZE ) 3:0 tentokrát odpovídal realitě.

Přesně po týdnu, 31.10.2019, jsme se se stejným soupeřem utkali doma. Opět se utkali stejní hráči obou týmů, výsledek byl však prakticky stejný. Ondřej Bajger už sice srovnal hru s čínským hráčem Zhai Yujia, ale jelikož nevyužil nadějného průběhu a vedení v prvním a třetím setu ve svůj prospěch a v koncovce je prohrál ( 9:11, resp. 10:12 ), tak opět dánskému reprezentantovi podlehl 0:3. Felipe Olivares sice opět v prvním setu vzdoroval evropské pětce, kterou je Angličan Liam Pitchford, ale rovněž těsně prohrál ( 9:11 ) a v dalších setech už mu soupeř nedal šanci – prohra 0:3. Na trojkách se opět utkal mladý Tomáš Koldas s legendou světového stolního tenisu, kterou je Dán Michael Maze a ani tentokrát se mu nepodařilo alespoň zdramatizovat utkání, prohra 0:3 tak znamenala celkovou prohru s prvním nasazeným týmem ve skupině a konečný výsledek tak byl TTC Ostrava 2016 ( CZE ) – Roskilde Bordtennis BTK61 ( DEN ) 0:3.

Poslední dvě utkání v Lize mistrů odehrajeme opět v jednom sledu, nejprve letíme za Ural, kde se střetneme s loňským finalistou Ligy mistrů, ruským velkoklubem TTSC UMMC Jekatěrinburg, a to v pátek 6.12.2019 od 15:00 hod. našeho času. Po návratu ukončíme letošní účinkování v Lize mistrů s rakouským týmem SPG Walter Wels, a to hned v pondělí 9.12.2019 od 18:30 hod., kde cítíme, že bychom nejreálněji měli šanci favorizovaného soupeře překvapit. Doufáme, že nám naši věrní fanoušci přijdou pomoci, neboť šance našich hráčů v domácím prostředí na bodování v tomto utkání je o poznání vyšší, než byla se soupeři, kteří mají své týmy výrazně silnější.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.