V Lize mistrů jsme sice nevyhráli, ale bojovali důstojně se silnějšími soupeři

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Naši třetí účast v řadě, v nejprestižnější evropské klubové soutěži, Lize mistrů, jsme zakončili porážkami 1:3 ve Francii a doma proti Portugalcům. Oba soupeři mají sice papírově silnější sestavy, ale nás nejvíce ovlivnila neúčast dvou hráčů našeho základního kádru, Chilana Felipe Olivarese a zraněného Ondřeje Bajgera. Proto jsme museli obě utkání odehrát v kombinované sestavě, jako doma proti slavné Borusii Düsseldorf a nakonec zase bojovali velmi vyrovnaně.

Ve Francii, proti domácímu týmu AS Pontoise-Cergy TT, jsme byli pouhé dva míčky od srovnání na 2:2, když po úvodních porážkách 1:3 ( Petr Korbel vs. Patrick Baum, resp. Tomáš Tregler vs. Can Akkuzu ) nás vrátil do hry 14-ti letý kadet Šimon Bělík. Po dvou týdnech od šokující výhry nad düsseldorfským Omarem Assarem totiž i při svém druhém utkání v mužské Lize mistrů šokoval skvělého soupeře, kterým byl Tristan Flore. Dokázal vyhrát 3:2 a měl zřejmě stejnou radost, jako před lety, když získal jeho podpis na kartičku, když Flore obhájil titul Mistra Evropy juniorů ve dvouhře a byl tehdy největší chlapeckou mladou hvězdou Evropy. Byli jsme tedy zpátky ve hře, ale Tomáš Tregler při souboji s Patrickem Baumem za stavu 2:2 na sety a 9:9 na míčky již bohužel nebodoval, takže k rozhodujícímu souboji Petr Korbel vs. Can Akkuzu tak nedošlo. U dvojnásobného vítěze Ligy mistrů z let 2014 a 2016 jsme však bojovali velmi vyrovnaně. Více o utkání na http://stolnitenisextra.cz/liga-mistru-ostrave-podlehla-cergy-13/?fbclid=IwAR2sUgzpst8CrwnerCJii3zJzeHcFpDAPGEQGlvnmWapq0JQMvEXZLEjttQ nebo na https://www.ping-pong.cz/ostrava-v-lize-mistru-ve-francii-prohrala/.

Poslední zápas skupiny A letošního ročníku Ligy mistrů jsme odehráli doma, proti portugalskému Sporting Clube de Portugal a již před utkáním bylo jasné, že bohužel nemáme ani teoretickou možnost soupeře v tabulce přeskočit a probojovat se do čtvrtfinále Poháru ETTU. Soupeře tak ctí, že přesto přijel ve své aktuálně nejsilnější sestavě. Divákům se tak představil hvězdný Nigerijec Quadri Aruna, nejlepší Afričan, aktuálně 26. hráč světa i stále se lepšící portugalský reprezentant Diogo Carvalho. Příležitost tak v našem týmu dostal i mladý Tomáš Koldas ( týden po utkání slavící 18. narozeniny ) a opětovně kadet Šimon Bělík. Ani jednomu se však bodovat nepodařilo, když nevyužili slibných náskoků, Tomáš Koldas v prvním setu svého zápasu, ve kterém mu byl soupeřem další Nigerijec Bode Abiodun, a proto prohrál 1:3, Šimon Bělík zase setbolu v prvním setu s Quadri Arunou a vedení ve druhém setu 9:7, takže další šokující výhru již nepřidal. Prosadil se pouze Tomáš Tregler, který i v odvetě porazil Quadri Arunu 3:1, čímž získal v tomto ročníku čtvrté vítězství, což je v této soutěži individuálně velmi cenným výsledkem. Více o utkání na http://stolnitenisextra.cz/ostrava-podlehla-lisabonskemu-sportingu-13/?fbclid=IwAR2qsWeZUtCJDGoVLpBFnEngH5TME1d8yveLeuVU31drR6nDeBdWkhlrjxY nebo na https://www.ping-pong.cz/ostrava-zakoncila-pout-evropskymi-pohary-prohrou/.

   Od počátku následujícího roku se tak již náš A tým plně soustředí na získání zlatého mistrovského hattricku a k titulům Mistra ČR z let 2017 a 2018 tak bude chtít přidat i rok 2019. Jakmile budou k dispozici i oba hráči základního kádru, Chilan Felipe Olivares a zraněný Ondřej Bajger, tak se opět síla našeho týmu zvýší a budeme mít velkou šanci tohoto dosáhnout.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.