V Lize mistrů jsme statečně vzdorovali obhájci titulu Borussii Düsseldorf

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V Lize mistrů jsme doma, ve 4. kole základních skupin, nečekaně vzdorovali nejslavnějšímu týmu světa, Borussii Düsseldorf, když jsme dokonce dvakrát vedli, ale nakonec prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 2:3 !

   Před utkáním jsme navíc museli řešit obrovskou komplikaci se sestavou, neboť naše dvojka Chilan Felipe Olivares, musel plnit reprezentační povinnosti v Jižní Americe a další stálý člen týmu, Ondřej Bajger, se nešťastně zranil. Situaci jsme tak řešili den před utkáním žádostí o výjimku u ETTU, aby mohl být na soupisku dopsán i náš kadet Šimon Bělík, což nám bylo, podle pravidel, vyhověno.

   Nastupovali jsme tedy v sestavě s jasnou jedničkou Tomášem Treglerem, Petrem Korbelem, který tak měl možnost nastoupit proti německému klubu, kde v minulosti několik let působil a dopomohl k jednomu z bundesligových titulů a se Šimonem Bělíkem, který měl prožít, ve 14-ti letech, pravý „křest ohněm“ při své premiéře v A-týmu a stal se i nejmladším českým hráčem v historii, který si kdy zahrál v Lize mistrů. A tím, jak v ní zahrál, šokoval doslova celý svět stolního tenisu !

   Soupeři přiletěli v sestavě i s nejpopulárnějším stolním tenistou v současnosti, kterým je Němec Timo Boll. Sedminásobný Mistr Evropy je v současnosti evropskou jedničkou a hráčem č. 3 na světovém žebříčku ( WR ). Tento magnet na diváky doplnili Egypťan Omar Assar, nyní africká dvojka a 53. hráč WR, do poloviny roku člen TOP 20 na světě a mladý Švéd Anton Källberg, hráč s jedním z nejnebezpečnějších servisů na světě.

   Atraktivní soupeři přitáhli i diváky, největší česká hala, ve které se pravidelně trénuje a hraje stolní tenis, tak byla vyprodána a stovky diváků si mohlo užít zápas, na který dlouho nezapomenou.

   Díky nečekaně srdnatému výkonu našich hráčů se nám podařilo zviditelnit stolní tenis i naše město Ostravu v médiích, což je i jedním z našich cílů. Následující den jsme byli i v hlavních zprávách ČT 1 ( Branky – body – vteřiny ), poté i ve Zprávičkách na Déčku, vč. videoreportáže, viz https://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/384236-ctrnactilety-talent-belik-zaskocil-v-lm-egyptana-asara/ ! Těsně po utkání už na ČT Sport https://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/stolni-tenis/384192-boll-neztratil-ani-set-a-ostrava-podlehla-favorizovanemu-dusseldorfu/ . Nechyběli jsme ani ve zpravodajství TV POLAR, viz https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000014613/stolni-teniste-ostravy-potrapili-nejlepsi-tym-evropy ! TV POLAR následující týden považovala náš zápas za sportovní Událost týdne a celý týden se tak několikrát denně vysílala reportáž o utkání jako první zpráva v jejich Sportovním studiu, které monitoruje sportovní události v Moravskoslezském kraji za předchozí týden, viz https://polar.cz/porady/sportovni-studio/sportovni-studio-19-11-2018-17-29-36 ! 

O utkání rovněž referovaly samozřejmě i nejvýznamnější české zpravodajské servery stolního tenisu, svazový, viz https://www.ping-pong.cz/hraci-ostravy-v-lize-mistru-potrapili-borussii-dusseldorf/, i soukromý, viz http://stolnitenisextra.cz/simon-belik-porazil-assara-borussii-zachranil-timo-boll/ ! A samozřejmě i mezinárodní, viz https://www.ettu.org/en/n/news/2018/november/ostrava-extends-ttclm-champion-to-full-distance/ ! 

   Zaujali jsme však i další média, nejčtenější noviny v regionu, viz https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/senzace-proti-obhajci-nebyla-daleko-20181114.html , celostátní servery, viz https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni/350359/ctrnactileta-senzace-stolni-tenista-belik-misto-pisemky-sokoval-v-lize-mistru.html nebo viz https://sport.idnes.cz/ping-pong-ostrava-vs-dusseldorf-boll-ds2-/sporty.aspx?c=A181114_221326_sporty_ald  a https://sport.idnes.cz/ping-pong-ostrava-0m1-/sporty.aspx?c=A181116_439998_sporty_ald, nezvykle i celostátní týdeník, viz https://www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/detsky-stolni-tenis-rika-skromny-talent-ktery-sokoval-favorita_503213.html !

   Našim partnerům a sponzorům jsme tak jistě udělali radost, neboť mohli vidět, že jejich podpora začíná sklízet úspěchy a děláme jim tak velmi dobré jméno. Ostrava a Moravskoslezský kraj jsme tak opět přiblížili českým i zahraničním divákům ! Fotogalerie z utkání na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157676442884897

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.