Z Mistrovství ČR kadetů jsme si odvezli dvě zlaté a jednu stříbrnou

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na Mistrovství ČR kadetů 2019 získali naši hráči Šimon Bělík a Martin Skotnica dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou. Šimon Bělík získal zlatou medaili ve smíšené čtyřhře ( mixu ) a stříbrnou medaili ve dvouhře ( singlu ), čtyřhru ( debl ) kadetů nehrál. Martin Skotnica získal zlatou medaili v deblu, mix nehrál. Záměrně jsme u každého z nich vynechali jednu z deblových disciplín, neboť Šimon bude hrát na červencovém MEJ v Ostravě debl se zahraničním partnerem a nebyl důvod „rozbíjet“ jakékoliv české deblové páry a hlavně jsme měli želízko v ohni v deblu v Martinovi, který v léta sehraném deblu s Ondřejem Květoněm měl dokázat, že jejich vynikající letošní deblové výsledky na mezinárodních ITTF turnajích nejsou žádnou náhodou. Pro vynechání mixu u Martina Skotnici byl jiný pádný důvod, na MČR odjížděl s bolestmi zad, které jej velmi limitovaly po celý víkend a chtěli jsme, aby byl schopen dohrát minimálně debl.

Deblové disciplíny zvládli oba naši kadeti skvěle.

Martin Skotnica a jeho spoluhráč Ondřej Květon nedali žádným svým soupeřům šanci, čtyřikrát jasně zvítězili, jediný set prohráli až ve finále a zcela oprávněně získali titul Mistrů ČR !

Obdobně si počínal v mixu i Šimon Bělík. Jeho deblová spoluhráčka Andrea Meškánová Šimona v deblu velmi dobře doplňovala a právem se stala „Královnou deblů„, dokázala totiž vyhrát i debl kadetek s Helenou Sommerovou. Se Šimonem v mixu vyhráli s přehledem všech pět zápasů, po jednom setu jim „sebrali“ pouze soupeři ve čtvrtfinále a ve finále a rovněž i oni zcela zaslouženě získali titul Mistrů ČR !

V singlu jsme nakonec získali „pouze“ stříbro, zásluhou Šimona Bělíka. Martin Skotnica totiž neuspěl v osmifinálovém souboji s Danielem Košťálem, kterému podlehl 2:4. V utkání však bojoval, ale přece jen bylo znát, že musel před zápasem dostat léky na bolesti zad, prakticky hrál bez forhendu, který mu omezovaly právě bolesti zad při tomto klíčovém úderu. U Šimona se v ČR už roky vždy očekávají pouze samé výhry, v letošním roce to tentokrát o kousek nevyšlo. V posledních měsících bojuje sám se sebou, zejména se svým kontinuálním tělesným růstem, což se u něj často projevuje náhlou tělesnou únavou a zejména problémy s technikou úderů. Nejlépe to je patrné na porovnání fotek z loňského MČR kadetů, které Šimon vyhrál, mezi o rok staršími soupeři, bez ztráty setu a letošními. Na loňských fotkách jsou s trenérem Tomášem Demkem prakticky stejně vysocí, letos už trenéra bolí za krkem, když se na něj z blízka dívá :-). V úvodních zápasech se mu „výkyvy“ staly několikrát, nakonec však vždy zápasy zvládl, postupně je vyhrál 4:0, 4:2 ( se svým dlouholetým deblovým spoluhráčem Filipem Karlem ), 4:0 a 4:0 a až ve finále, proti svému reprezentačnímu spoluhráči, Ondřeji Květonovi, neuspěl a prohrál 3:4. Finálový souboj obou nejvýše postavených hráčů českého žebříčku přinesl pravé vyvrcholení turnaje se skvělými výměnami, dramatickými změnami skóre, bohužel však i s mnoha „lehkými“ chybami našeho hráče. Šimon nejprve v koncovce vyhrál 1. set, potom s přehledem 2. set a vypadalo to nadějně. Pak však přišel, jako již poněkolikáté v tomto roce, Šimonův herní útlum s mnoha vlastními nevynucenými chybami, lehce ztracený 3. set a trápení i v dalších. Soupeř této šance dokonale využil, bojoval o každý míček a skóre narůstalo v jeho prospěch. Z vedení 2:0 na sety tak najednou bylo skóre 2:3 a 6:9 a vypadalo to na konec utkání. Přišel však další zlom, Šimon si vybojoval šest ze sedmi následujících míčků a srovnal sety na 3:3. V rozhodujícím setu na začátku začal výborně, těsně před otočkou však přišel opět herní útlum a mnoho nevynucených chyb znamenalo mečboly pro soupeře a porážku 3:4.

Nezbývá, než soupeři pogratulovat a doufáme, že jej toto vítězství povzbudí na nadcházejícím MEJ, kde budou muset oba naši nejlepší kadeti bodovat, aby se vytoužené, ale reálné, medaile z družstev kadetů ČR po šesti letech opět dočkala !

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.