Naše mládež na ITTF Slovak Cadet Open

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O víkendu 3.-5.11.2017 reprezentovali dva naši mladí hráči, Šimon Bělík a Martin Skotnica, ČR na mezinárodním turnaji ITTF Slovak Cadet Open v Bratislavě, společně se svým trenérem Tomášem Demkem.

Přestože jsme oba naše hráče na turnaj přihlásili společně do družstva i deblu, pod vedením našeho klubového trenéra, tak je česká asociace rozdělila, a proto Šimon Bělík hrál soutěž týmů společně s Ondřejem Květoněm jako družstvo ČR „A“, debl hrál s Matějem Stachem a Martin Skotnica hrál soutěž týmů společně s levorukými Radimem Morávkem a Bořkem Otáhalem jako držstvo ČR „C“, debl hrál s Radimem Morávkem. Asociace si rovněž nepřála, aby je v soutěži týmů koučoval jejich klubový a osobní trenér Tomáš Demek, takže oba hráče sledoval v pátek pouze z tribuny.

V pátek oba odehráli své zápasy v týmové soutěži, Martinovi se v nich vůbec nedařilo, změny a atmosféra mezinárodního turnaje světového okruhu na něj negativně dolehly. Odehrál bez vítězství dva singly a dva debly, jejich družstvo bylo na vítězství ve tříčlenné skupině, tzn. postup do čtvrtfinále, prakticky bez šancí, bodoval pouze Radim Morávek, to však nestačilo. Šimon naopak dovedl ČR „A“ ve čtyřčlenné skupině, společně se spoluhráčem Ondřejem Květoněm, ke třem vítězstvím, i když jeho hra měla k ideálu daleko, důležité však byly všechny jeho vítězné čtyři singly ( dvakrát 3:2, dvakrát 3:0 ) a dva debly, prohráli jen jeden debl. Zaslouženě si tak ještě v 19:30 hod večer zahráli čtvrtfinále proti Francii „A“, za kterou hráli dva nejvýše nasazení hráči turnaje, oba o rok starší, než naši hráči. V tomto utkání podal Šimon konečně výkon, který od něj očekáváme. Škoda, že jsme „prohráli“ los, neboť Šimon musel bez přestávky odehrát na druhý, třetí i čtvrtý zápas. Na první totiž nastoupila francouzská jednička Sabhi proti naší dvojce Ondřeji Květoňovi a zápas byl rychle ukončen 3:0 (3,4,7) ve prospěch Francie. Poté však Šimon skvěle vrátil náš tým do zápasu, soupeřem sice byla turnajová dvojka Rakotoarimanana, ale Šimon vyhrál 3:2 (-10,9,-4,8,7), srovnal stav na 1:1 a šlo se do klíčového deblu. Přestože jsou naši hráči úplně nesehraní, hráli spolu debl poprvé až na tomto turnaji, tak překvapivě drželi první dva sety s Francouzi. Ti mají navíc pro debl skvělé postavení, Sabhi je totiž levák. Naši vyhráli první set, ve druhém však v závěru již vyhrát nedokázali a další dva byly vcelku jasně ve prospěch favoritů, prohráli jsme 1:3 (7,-9,-6,-3) a prohrávali jsme s Francouzi 1:2. Poté se utkaly obě jedničky, v prvním setu Sabhi předvedl, proč je současnou evropskou jedničkou ročníku 2003 a relativně lehce získal první set. Ve druhém však Šimon předvedl skvělý výkon, doslova smetl favorita ze stolu a obdobně pokračoval i ve třetím setu a průběžně vedl 2:1 na sety. Ve čtvrtém však drobnými chybami pustil Francouze zpět do hry a bylo srovnáno na 2:2. Rozhodl opět pátý set a tam vzal Francouz Šimonovi vítr z plachet třemi skvělými vítěznými balóny, kdy skvěle zahrál i do výborných úderů Šimona. Šimon tedy prohrál 2:3 (-5,3,6,-8,-6) a utkání jsme prohráli, se vztyčenou hlavou, 1:3. Podle očekávání Francouzi nakonec celou soutěž týmů vyhráli, další dvě utkání mnohem snadněji, než s námi. Potěšitelné bylo, že Šimon zvládl i chaos při koučování jejich týmu, kdy jejich 4 zápasy koučovali 3 různí trenéři, někdy byli dokonce bez koučinku ( zejména začátek klíčového druhého zápasu proti Rumunům ), tam však Šimon výborně pomohl svému spoluhráči Ondřeji Květoňovi, kdy jej odkoučoval k vítěznému zápasu 3:2 v souboji se Slovákem Ivančem.

V sobotu jsme poprvé na světovém okruhu zažili situaci, kdy Šimon neodehrál ani jeden zápas, byl totiž osmý nasazený hráč přímo do hlavní soutěže, navíc bohužel na Slovensku jsou zřejmě nejhorší herní podmínky, kdy není k dispozici ani jediný tréninkový stůl a z herních jsou hráči okamžitě vykazováni. Alespoň víme, jak takovou situaci budeme v budoucnu řešit. Trenér Tomáš Demek se tak mohl plně věnovat našemu druhému hráči. Martin Skotnica navíc, na svém druhém turnaji této kategorie, nebyl daleko od postupu ze skupiny. Bohužel prohrál první zápas s Polákem 2:3 (-7,7,-8,8,-6) a to bylo klíčové. S Němcem totiž nevyužil setbolů v prvním setu, prohrál 0:3 (-14,-7,-8), a proto mu ani výhra nad Slovákem 3:1 (8,9,-5,8) k postupu nepomohla. Naštěstí však je na Slovensku i soutěž útěchy, kterou si zahrál v neděli.

Neděle nám úspěch nepřinesla. V deblu překvapivě hned ráno vypadla dvojice Šimon Bělík, Matěj Stach s asijským deblem z Tchaj-wanu 1:3, po velmi špatném výkonu. Naopak překvapil Martin Skotnica, který v deblu s Radimem Morávkem vyhráli nad dvojicí z Peru a Slovinska 3:1 (3,-8,14,10), v dalším kole však narazili na sehraný pár z Chorvatska, se kterým prohráli hladce 0:3. Byli to však pozdější vítězové celého turnaje !

V singlech jsme zažili zklamání. Šimonovým soupeřem ve II. kole byl jeho dlouholetý kamarád a soupeř z Francie, Hugo Deschamps. Trochu podobný Šimonovi, dlouholetá jednička r. 2004 ve Francii, který doposud není známý ze světového okruhu, neboť mezi silnou konkurencí ve Francii mezi o rok či o dva roky staršími Francouzi šanci jezdit tyto turnaje příliš nedostal. Oba si dobře pamatují jejich souboj před dvěma lety, v semifinále EuroMiniChamps ve Francii, kde Šimon otočil z 1:2 a 1:4, přičemž tento zápas považoval za nejtěžší ze všech vítězných na tomto turnaji, i těžší, než vítězné finále 3:2. Deschamps hrál výborně, Šimon se bohužel ani nepřiblížil k výkonu proti starším Francouzům z pátečního večerního utkání, škoda i koncovky ve třetím setu při stavu 1:1 a 9:9 a zaslouženě prohrál 1:3 (-4,6,-9,-8). V dalším kole by jej čekal Španěl, na kterého si velmi věřil a poté jsme jej možná mohli vidět s čínským Angličanem, o dva roky starším obranářem, který nakonec překvapivě dokráčel až do finále. Po porážce byl velmi zklamaný, úsměv mu až po pár hodinách vrátilo to, že šel koučovat reprezentačního kolegu Radima Morávka v soutěži útěchy, kdy reprezentační trenéři hráče nekoučují a pomohl mu v utkání s Rumunem, se kterým se trápil v týmech, k vítězství 3:2, přestože Radim Morávek prohrával v pátém setu již 3:8 ! Pomáhal mu i v dalším utkání s favorizovaným Němcem Hoermannem, které však prohráli 1:3.

Poté vždy fandil našemu Martinovi, který ve II. kole útěchy předvedl svůj nejlepší výkon na turnaji. První set s Polákem hrál Martin Skotnica opravdu skvěle, v pohybu, odvážně a zaslouženě vedl. Polák však začal zápas otáčet a vyhrál další dva sety. Když po dvou „prasátcích“ na začátku čtvrtého setu byla situace kritická, musel vzít trenér Demek time-out při stavu 1:2 a 0:3 a Martin Skotnica se vrátil jako vyměněný. Zápas otočil a vyhrál 3:2 (5,-8,-8,6,4 ) a dosáhl tak na své druhé vítězství v singlu na turnaji. Škoda, že následující zápas výkon nezopakoval, porážka se Slovákem Ivančem 0:3 znamenala pro nás konec na turnaji a odjezd domů.

Malá fotogalerie z turnaje zde https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157666109573259, bohužel oficiální fotograf turnaje nezachytil našeho Martina Skotnicu.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.