Naši kadetští reprezentanti úspěšní nejen v ČR, ale i v zahraničí

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Oba kadetští reprezentanti z TTC Ostrava 2016, dlouhodobá česká jednička Šimon Bělík i jeho nový reprezentační spoluhráč Martin Skotnica, prokazují své kvality jak v ČR, tak i v zahraničí.

Šimon Bělík byl vybrán světovou federací ITTF do rozvojového programu ITTF High Performance & Development, jako jeden z pěti nejlepších Evropanů kategorie U-15 a jako první Čech byl přímo v prvním výběru pro ITTF Rough Diamonds Training Camp, který tentokrát v Lucembursku ( 13.-22.11.2018 ) uspořádala šanghajská China Table Tennis College – Europe ve spolupráci s ITTF.  Na kemp musel odcestovat o tři dny později, společně s reprezentačním a osobním trenérem Tomášem Demkem, a to hned v noci po své premiéře v Lize mistrů proti Borusii Düsseldorf.

Na 3. BTM ČR v Hustopečích a v Blansku tak bez jeho účasti, o body do českého žebříčku, bojovali ostatní mladí hráči TTC Ostrava 2016 a naplnili očekávání ! A poprvé, při neúčasti trenéra Tomáše Demka, pod vedením Karola Korbela, který si vedl, po oba dna, velmi úspěšně !

První den, v juniorské kategorii, zasáhli do bojů v elitním A turnaji ( 48 nejlepších ) Adam Soukup a Martin Skotnica, v B turnaji se po dlouhé tréninkové pauze představil i Michael Sedláček. Oba naši hráči v A turnaji vyhráli základní skupiny, ale v hlavní soutěži oba postupně vypadli s překvapením turnaje, královéhradeckým Mokrejšem. Nejprve v I. kole kadet Martin Skotnica, v osmifinále i Adam Soukup, který nevyužil jednoho mečbolu ve třetím setu. Michael Sedláček jako poslední nasazený v základní skupině B turnaje svoji skupinu dokonce vyhrál, následně v hlavní soutěži i další dvě kola, ale v osmifinále B turnaje, tedy o postup mezi 8 nejlepších, s právem startu na příštím A turnaji, bohužel podlehl prvnímu nasazenému hráči, který následně celý B turnaj lehce vyhrál. Prostě smůla na los, ale to ke sportu patří.

Druhý den jsme měli v akci dva hráče, kadeta Martina Skotnicu a nejmladšího žáka Teodora Straka. V Blansku, mezi nejmladšími žáky, Teo Strak, pro kterého to byl teprve druhý celorepublikový turnaj, dokázal postoupit ze skupiny mezi 32 nejlepších, kde však již jeho cesta turnajem skončila. V jeho případě se však spíše jedná o sbírání zkušeností. Jiná očekávání však byla u našeho kadetského reprezentanta. Martin Skotnica, ač po takřka dvoutýdenním tréninkovém manku, očekávání naplnil a potvrdil svoje postavení republikové čtyřky postupem do semifinále singlu a výhrou v celém turnaji v deblu. Více na http://stolnitenisextra.cz/treti-btm-vyhrali-hodina-truneckova-kveton-a-pisarova/ nebo na https://www.ping-pong.cz/treti-bodovaci-turnaje-mladeze-v-sezone-uz-maji-sve-viteze/ ! Malá fotogalerie na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157673816876517 .

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.