Šimon Bělík stříbrný ve dvouhře i v družstvech na ITTF Bahrain Junior & Cadet Open 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kadet TTC Ostrava 2016, Šimon Bělík, vybojoval dvě finálové účasti na prvním letošním ITTF turnaji série World Junior Circuit ( WJC ) v Bahrajnu ! Po několika letech má Česká republika opět finálového účastníka dvouhry na oficiálních ITTF turnajích. V Bahrajnu hráli v kadetské dvouhře tři hráči ze světové kadetské desítky, dalších 23 hráčů, zařazených na světovém žebříčku, tzn. se zkušenostmi z těchto turnajů a zbylých 20 hráčů hráli ITTF turnaj poprvé, zejména arabští hráči. Spoluhráčem Šimona v týmech byl přerovský kadet Bořek Otáhal, s několika zkušenostmi z ITTF turnajů, kterého připravuje spolupracující trenér Jaromír Zlámal st., který však přenechal koučování svého svěřence trenérovi TTC Ostrava 2016, kterým byl na turnaji Tomáš Demek, reprezentační trenér kadetů. Cílem na turnaji bylo získat co nejvíce bodů do světového žebříčku WR, neboť doposud Šimon nebyl na žádném asijském turnaji, jako šestice hráčů, kteří jsou ve WR nyní před Šimonem a účast pouze na evropských turnajích jej v tomto směru mírně hendikepovala. Snahou tedy bylo vylepšit postavení našeho kadeta před červencovým MEJ v Ostravě a stejně tak „vytáhnout“ české kadety co nejvýše i v týmech, při nasazení na MEJ 2019. To se nakonec podařilo, nyní se musí obdobně snažit i jeho spoluhráči z české reprezentace. Asijské turnaje mají úplně jiný časový průběh, než evropské, trvají 5 dní místo 3, jako v Evropě.

První dva dny proběhly soutěže týmů a v nich ČR získala první stříbrnou medaili v týmech kadetů. Ve skupině vyhráli oba své zápasy 3:0, ve čtvrtfinále a semifinále postupně shodně 3:1 a až ve finále podlehli prvnímu nasazenému týmu Íránu 2:3, když neuspěli v klíčové čtyřhře. Šimon Bělík absolvoval soutěž týmů fantasticky, vyhrál všech svých 8 dvouher, včetně obou finálových. Jediný set ztratil až ve finále při souboji obou týmových jedniček, s Íráncem, devátým kadetem WR, ale výhra 3:1 stačila jen na vyrovnání na 2:2, poslední dvouhru dvojek obou týmů zvládl lépe Íránec, který porazil Bořka Otáhala. Ten však mohl být se svými výkony v týmech spokojený, pomohl Šimonovi k finálové účasti a zajistil si hodně bodů i do WR.

Bahrajnští pořadatelé trochu zaskočili všechny zúčastněné kadety a kadetky, neboť je automaticky zařadili i do soutěží juniorů ( singlů i deblů ), čímž naší výpravě trochu zkomplikovali logistiku na turnaji ( přesuny z hotelu do haly a naopak, možnosti tréninku … ). Vzhledem ke kvalitnímu zázemí, který však hráčům nabídli, a to skvělou halu, určenou výhradně pro stolní tenis a špičkové ubytování v luxusním hotelu, jim to však asi všichni odpustili :-). Náš trenér bral soutěž juniorů pro naše kadety jako tréninkovou přípravu a ti si nakonec zahráli několik těžkých zápasů. Oba totiž postoupili ze skupin juniorů do hlavní soutěže. Asi nejtěžší zápas na turnaji absolvoval Šimon Bělík, který ve 2. kole hlavní soutěže narazil na nasazenou juniorskou jedničku na turnaji, Rusa Katsmana, současnou evropskou šestku, se kterým prohrál po boji 1:4, když zejména ve druhém setu předvedl skvělý výkon, bohužel však vlastními nevynucenými chybami prohrál těsně třetí i čtvrtý set a senzace se tak nekonala. Spokojenost však byla s tím, že o 3 roky starší soupeř našeho kadeta nepřehrával. O jeho kvalitě svědčilo, že následně Katsman přehrál všechny své další soupeře, Egypťana a postupně tři francouzské reprezentanty velmi snadno 4:1 či 4:0 a na turnaji v juniorech zaslouženě zvítězil ! Bořek Otáhal vypadl v juniorech v 1. kole. V deblu společně prohráli ve svém druhém zápase, v osmifinále s egyptským párem, nasazeným jako č. 2 v soutěži.

Hlavní však pro naši minivýpravu bylo uspět v kadetském singlu, což se podařilo ! Šimon Bělík lehce vyhrál skupinku, v 1. kole hlavní soutěže měl volno a poté postupně porazil Inda a Íránce shodně 3:0, v semifinále slovenského kamaráda Jakuba Goldíra 3:1, pro kterého byla semifinálová účast životním úspěchem, v hlavní soutěži dvakrát vybojoval své zápasy 3:2. Klubový svěřenec našeho dalšího spolupracujícího trenéra Saši Dragaše, reprezentačního trenéra slovenských kadetů, se ve čtvrtfinále předvedl skvělým fair-play počinem, jak si může každý přečíst na facebookovém profilu Saši Dragaše. Ve finále, bohužel, Šimon po výborné hře ve 2. setu, začal sám chybovat, a to na turnajovou jedničku, Inda Jayna stačit nemohlo. Oba chlapci se spolu znají už mnoho let, Ind je nyní světovou kadetskou čtyřkou, takže nakonec byla výsledkem na turnaji další stříbrná medaile a smutný výraz na slavnostním ceremoniálu. Posun ve světovém žebříčku, který nastane v březnu, však Šimonovi aspoň trochu vynahradí zklamání, že nezakončil turnaj mezi kadety bez porážky. Bilance v kadetských singlech, 13:1, je však potěšitelná. Uvidíme, jak zvládne noční letecký přesun zpět do ČR, přes Dubaj a následný turnaj v Hodoníně, kterým světový okruh ITTF WJC pokračuje v tomto týdnu. V dalším týdnu, ve Švédsku, již startovat nebude, takže se uvidí, jak zahrají i ostatní špičkoví světoví kadeti a jakou „odměnu“ za únor ve WR dostane. Predikce ? Bude v TOP 3 na světě a možná i světovou jedničkou 🙂 !

Skokanem roku na českém žebříčku kadetů se po tomto turnaji možná stane Bořek Otáhal. Systematická práce jeho trenéra Jaromíra Zlámala st. postupně přináší ovoce ! Z počátečního 18. místa mezi kadety se svými výsledky na českých turnajích již posunul na 11. místo a je zcela reálné, že díky osmifinálové účasti a výhrám v týmech, bude Bořek Otáhal v TOP 100 na světě a v českém žebříčku klidně i 3. !

Úspěch zaznamenala i naše další zahraniční spolupracující dvojice, trenérka Laoura Nikoulae se svojí řeckou svěřenkyní, kterou je kadetka Malamatenia „Malama“ Papadimitriou. Ta se svojí semifinálovou účastí v singlu kadetek ( prohrála s pozdější indickou vítězkou ) rovněž posune ve WR, což je příslibem pro česko-řecký pár, Šimon & Malama, v mixu, který opět pro MEJ v Ostravě chystáme !

Více o turnaji na nejvýznamnějších českých stolně-tenisových serverech http://stolnitenisextra.cz/simon-belik-ve-finale-bahrain-junior-cadet-open/ nebo na https://www.ping-pong.cz/uspesny-turnaj-v-bahrajnu-zakoncil-belik-stribrem-ve-dvouhre/.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.