Šimon Bělík z TTC Ostrava 2016 bronzový na evropském TOP 10 kadetů

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kadet Šimon Bělík, pod vedením svého kouče Tomáše Demka, oba z TTC Ostrava 2016, získal na prestižním evropském turnaji Europe Youth Top-10 ( TOP 10 kadetů Evropy ) bronzovou medaili a opět tak potvrdil, že právem stále patří do nejlepšího kvarteta evropských kadetů.

„Turnaj pravdy“, jak je často nazýván, neboť v průběhu tří dnů spolu hraje, systémem každý s každým, pozvaná elitní evropská desítka hráčů a hráček, se každoročně ( od r. 1985 ) pořádá pro kadety a kadetky ( U-15 ) a juniory a juniorky ( U-18 ). Každého tak čeká, v průběhu pátku až neděle, porce devíti zápasů na čtyři vítězné sety, tzn. tři denně.

Letošní ročník se odehrál v nizozemském letovisku Noordwijk 4.-6.10.2019 a Česká republika měla mimořádně zastoupení ve třech kategoriích. Kadetka Helena Sommerová se TOP 10 zúčastnila poprvé, juniorka Zdena Blašková počtvrté a kadet Šimon Bělík z TTC Ostrava 2016 letos podruhé.

České dívky nakonec skončily ve druhé polovině svých kategorií, kadetka Sommerová 8., s bilancí 1 výhry/7 porážek ( jedna kadetka pro zranění odstoupila ), juniorka Blašková skončila 6., s bilancí 4 výher/5 porážek ( dokázala porazit rumunskou vítězku i polskou Mistryni Evropy, čtyřikrát však těsně prohrála 3:4 ).

Medailového úspěchu tak nakonec dosáhl pouze ostravský kadet Šimon Bělík, který získal bronzovou medaili za 3. místo, když turnaj skončil s bilancí 6 výher/3 porážek a potvrdil tak i oprávněnost své nominace do kadetského kvarteta za tým Evropy na nadcházející říjnový World Cadet Challenge ( WCC ) v polském Wladyslawowu ( 23.-31.10.2019 ), neoficiální Mistrovství světa kadetů, kde budou startovat týmy Asie, Evropy, Jižní Ameriky, Severní Ameriky, Afriky, Oceánie, pořadatelského Polska a tým World Hopes, celkem tedy 32 hráčů a hráček. Zajímavostí je, že všichni nominovaní za Evropu skončili v první čtveřici i na TOP 10. Turnaj TOP 10 totiž vyhrál Mistr Evropy Rumun Movileanu, stříbrný skončil, stejně jako na MEJ, druhý Rumun Chirita ( ten na WCC startovat, jako druhý Rumun, nemůže ) a za bronzovým Šimonem Bělíkem skončil na čtvrtém místě Belgičan Laffineur ( čtvrtý nominovaný, ruský obranář Izumrudov na TOP 10 nestartoval ). Více o účasti českých reprezentantů na oficiálních českých stránkách, viz https://www.ping-pong.cz/simon-belik-skoncil-na-top-10-kadetu-treti/, o kategorii kadetů na oficiálních evropských stránkách, viz https://www.ettu.org/en/n/news/2019/october/european-champion-movileanu-clinched-another-title-at-top-10-/

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.