Šimon Bělík z TTC Ostrava 2016 povede kadety na juniorském Mistrovství Evropy v Ostravě

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na 62. juniorském Mistrovství Evropy ( MEJ ) 2019 ve stolního tenise, které se odehraje 7.-16.7.2019 v Ostravě,  povede české kadety Šimon Bělík, kadet TTC Ostrava 2016. Ostravský rodák, který v současnosti figuruje na 2. místě evropského žebříčku ( ER ) kadetů a 4. místě na světovém žebříčku ( WR ) je hlavním českým želízkem v bojích o medaile, ovšem konkurence bude obrovská, jak správně uvádí jeho klubový i reprezentační trenér Tomáš Demek, který jej na MEJ nejen připravuje, ale bude jej samozřejmě i koučovat. Oba se však těch nejvyšších cílů nebojí a žádné alibistické řeči od nich tedy neuslyšíte. 

Jedna z největších sportovních událostí, na které se představí více než 550 mladých stolních tenistů ze 45 zemí Evropy, včetně doprovodu se jedná o více než 1200 osob, se uskuteční v porubském zimním stadionu RT TORAX ARENA ( Čkalovova 6144/20, Ostrava – Poruba ), vstup je zdarma, a proto nejen Šimon, ale i ostatních 19 českých reprezentantů očekává podporu domácích fanoušků !

Šimonových 5990 bodů ve WR výrazně pomohlo vysokému nasazení českého družstva kadetů v týmech i v deblech se zahraničními spoluhráči. V týmech ( společně s Ondřejem Květoněm, č. 18 v ER, resp. č. 35 ve WR ) budou čeští kadeti 3. nasazení a již jsou vylosováni i jejich soupeři v základní skupině C – obhájci loňského zlata Francie, sousední Slovensko a Turecko. V deblu bude Šimonovým spoluhráčem Němec Mike Hollo ( č. 4 v ER, resp. č. 11 ve WR ), který stejně jako Šimon loni získal singlovou bronzovou medaili na MEJ v Rumunsku, mezi tehdy o rok staršími soupeři a společně budou dokonce 1. nasazeným párem. V mixu mu bude opět po roce deblovou partnerkou Řekyně Malamatenia Papadimitriou ( č. 9 v ER, resp. č. 23 ve WR ) a budou zřejmě 3. nasazeným smíšeným párem.

Na své si čeští fanoušci však přijdou nejen u kadetů, ale i u juniorek, kadetek a juniorů. Medailové naděje má totiž Česká republika i mezi děvčaty. Juniorka Zdena Blašková je nyní č. 3 v ER, ve čtyřhrách má kvalitní spoluhráče, takže bude velmi vysoko nasazená i v nich, vždyť debl bude hrát s Němkou Schreinerovou ( č. 7 v ER ) a v mixu jí bude spoluhráčem Moldovan Ursu ( č. 14 v ER ). V kadetkách máme českou jedničku Helenu Sommerovou, č. 8 v ER, která může vybojovat skvělá umístění rovněž ve všech disciplínách. V juniorech sice naši hráči nefigurují na vysokých žebříčkových pozicích, ale zejména v týmech mají jasný úkol, a to po loňském sestupu do II. divize, opět vrátit juniorský tým do I. divize a mít tak možnost o medaile zabojovat, což naštěstí systém MEJ umožňuje. Jelikož 4 z 5 hráčů v juniorském týmu, jsou stejní jako loni, včetně trenéra, tak určitě budou chtít svůj loňský neúspěch odčinit. Celkově má ČR nominováno 20 hráčů a hráček, z toho plná polovina je z klubů ze severní Moravy a jelikož se MEJ odehrává v Ostravě, tak se všichni z nich jistě neuspokojí s pouhou nominací na MEJ, ale budou chtít na MEJ i uspět !

Více o MEJ zaznělo na oficiální tiskové konferenci v sídle Krajského úřadu, za účasti nejvyšších představitelů našeho kraje a města, bez jejichž podpory by Česká asociace stolního tenisu ( ČAST ) šampionát uspořádat nemohla. Hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., jeho náměstek pro školství a sport Mgr. Stanislav Folwarczny, náměstkyně primátora města Ostravy pro školství a sport Mgr. Andrea Hoffmannová, PhD. tak přítomným novinářům nejen představili jejich podporu našemu sportu, ale rovněž si vyslechli představení šampionátu a českých cílů od zástupců ČAST. Postupně za stolní tenisty prezentovali ředitel turnaje, místopředseda ČAST a viceprezident ETTU Nikolas Endal, trenér juniorů Josef Braun, trenér kadetů Tomáš Demek ( TTC Ostrava 2016 ) a hráče reprezentoval kadet Šimon Bělík ( TTC Ostrava 2016 ). Následovala singlová ukázka na pingpongovém ministole mezi Šimonem Bělíkem a hejtmanem Ivo Vondrákem a poté i deblová bitva, kdy na jedné straně hráli hejtman s ředitelem turnaje a na druhé Šimon s ostravskou náměstkyní, kde bylo znát, že si spolu zahráli již na konci dubna na slavnostním předávaní ocenění Sportovcům Ostravy 2018, kde právě paní Andrea Hoffmannová předávala ocenění Sportovní talent Ostravy 2018 našemu kadetovi Šimonovi Bělíkovi. Šimon se svým trenérem Tomášem Demkem samozřejmě byli k dispozici zástupcům médií před i po oficiálním programu tiskovky, čehož novináři využili k natočení rozhovorů a oba zkušeně zodpověděli všechny dotazy.

Zástupci médií tak měli možnost informovat ve svých médiích o chystaném MEJ, více se tedy můžete dočíst např. na https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-dalsi-sporty/364434/skolak-co-sokoval-v-lm-se-tesi-na-sampionat-misto-na-medaile-mam.html, nebo na https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/kolik-evropskych-medaili-cinkne-na-domacich-stolech-20190606.html, případně na  http://www.patriotmagazin.cz/ostrava-uvidi-spickovy-stolni-tenis-juniori-a-kadeti-si-zahraji-o-tituly-evropskych-sampionu, samozřejmě i na webu Ostravy viz https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/me-junioru-ve-stolnim-tenisu-se-do-ostravy-vraci-po-sesti-letech , rovněž i v tištěných denících Moravskoslezský Deník či v deníku Právo.

Malá fotogalerie z tiskové konference na https://www.flickr.com/photos/organize/?start_tab=new_set.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.