Tři hráči TTC Ostrava 2016 reprezentovali tři své státy na MS družstev ve Švédsku

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Všechny tři opory TTC Ostrava 2016 se představily na MS družstev ve Švédsku, kde reprezentovaly své tři rodné země. Tomáš Tregler jako jediný z naší trojice odehrál za český národní tým nejvyšší výkonnostní divizi – Championships Division. Trenér jej však postavil na jediný zápas proti vládcům světového stolního tenisu – Číně. Jeho soupeřem mu byl Xu Xin, jedna z největších světových hvězd, současný hráč č. 4 na světě, nejlepší penholder ( tužkové držení pálky ), levák, který našeho hráče porazil, tak jako všichni Číňané všechny své soupeře ve všech zápasech na MS. Ovšem i on svým dílem přispěl k tomu, že ČR nečekaně skončila na 13. místě a udržela tak právo účasti v nejvyšší divizi i na příštím MS za dva roky, které bude hostit Korea.

Naše dvě zahraniční opory si zahrály mnohem více, a to ve druhé výkonnostní divizi – Second Division – a shodou okolností dokonce i proti sobě. Oba byli totiž jedničkami svých týmů, Panagiotis Gionis vedl tým Řecka a Aleksandar Karakaševič vedl tým Srbska. Obě země se pokoušely vybojovat dvě postupové místa do Championships Division, to se jim však nezdařilo. Blíže k postupu měli Řekové, kteří ve vzájemném utkání se Srby otočili ze stavu 0:2 na 3:2, kdy se hrálo o postup ze základní skupiny do další fáze, tam však poté prohráli a do bojů o dvě postupová místa ze Second Division nezasáhli. Oba naši hráči však zakončili MS s pozitivní bilancí, Řek Panagiotis Gionis dosáhl na 6 výher a 4 prohry, Srb Aleksandar Karakaševič dosáhl na 6 výher a 3 porážky. Jejich vzájemný zápas ve skupině byl neuvěřitelně dramatický, jak napovídá i výsledek 3:2 (12,-10,-9,9,10) pro Řeka Gionise.

Neuvěřitelné se však hned den po skončení MS povedlo Srbům, vedených právě naším Aleksandarem Karakaševičem, v odloženém kvalifikačním utkání o postup na ME. V domácím prostředí porazili silný tým Anglie 3:0, přičemž právě Angličané dokázali na MS téměř nemožné, ve skupině v nejvyšší divizi porazili silný Tchaj-wan 3:1 a poté i hvězdné Japonsko 3:1 a postoupili do čtvrtfinále, mezi nejlepších 8 týmů světa. A o pár dní později, v úplně stejné sestavě, jako na MS, podlehli Srbům. A kdo začal senzační vítězství Srbů ? Samozřejmě přímo prezident srbské stolně-tenisové asociace Aleksandar Karakaševič, výhrou nad výborným Drinkhallem 3:2 !

Fotogalerie našich hráčů na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157696218209374 !

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.