TTC Ostrava 2016 a Akademie Petra Korbela opět pořádají ETTU Development Camp

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Podruhé v historii je v ČR pořádán ETTU Development Camp U-13, pro nejtalentovanější hráče a hráčky zařazené do programu EUROTALENTS. A opět byl jako pořadatel vybrán klub TTC Ostrava 2016 ve spolupráci se sesterskou Akademií Petra Korbela.

   Poprvé jsme velmi úspěšně pořádali tento tréninkový kemp v prosinci 2017. Jelikož je enormní zájem ze strany evropských zemí o pořádání těchto prestižních akcí, které jsou vždy pouze čtyři ročně a je vždy už cca rok dopředu vybráno pořadatelství následných kempů, tak jsme dostali první volnou příležitost právě na pořádání prvního letošního kempu, a to právě nyní, v termínu 3.-10.3.2019. Už náš první kemp byl tehdy, co do počtu účastníků, druhým nejlepším v několikaleté historii rozvojového programu a letos se nám počet hráčů ještě podařilo navýšit. A to jednomu z pozvaných nedokázala tamější česká ambasáda včas garantovat udělení víz a pět původně přihlášených hráčů muselo pár dní před příjezdem zrušit účast, kvůli problémům na straně jejich asociace. Přesto jsou po prvních dnech opět staronoví i noví účastníci ( trenéři, hráči ) nesmírně spokojeni s naším kempem

Program kempu je pro mladé evropské talenty a jejich trenéry nesmírně náročný, což je však jasný záměr ETTU, která se tímto snaží zvýšit do budoucna jejich potenciál. Denně dopolední fáze od 9:00 hod. do 11:30 hod. a odpolední fáze od 15:00 hod. do 18:00 hod. stále ve vysoké intenzitě by byly náročné i pro mnohem starší hráče. Všech 20 hráčů a 11 trenérů z 10-ti evropských zemí však vše zvládá.

   Důvody jejich spokojenosti jsou stejné, proč dostáváme důvěru European Table Tennis Union ( ETTU ), když nás opětovně vybrala.

Hlavním důvodem je trenérská kvalita našich trenérů – hlavním trenérem je Petr Korbel, který určuje tréninkové kombinace, složení tréninkových dvojic a mezi stoly kontroluje všechny hráče, Tomáš Demek jako hlavní trenér na zásobníku, kde vysvětluje techniku, přičemž všichni zahraniční trenéři si jejich svěřence na zásobníku natáčejí a poté společně vše rozebírají, Iveta Vacenovská, která kontroluje hráče u stolů a vše před i po tréninku a samozřejmě i náš kondiční trenér Dominik Piskoř, který provádí každé odpoledne kondiční trénink v naší hale.

   Dalším důvodem je skvělé logistické zázemí, které všem v Ostravě nabízíme. Hala na ostravském výstavišti Černá louka, která je největší stolně-tenisovou halou ve Střední Evropě, s perfektním osvětlením a podlahou, navíc čerstvě se 14-ti novými stoly, novými ohrádkami, novými 3*** míčky S40+, vše od světového lídra, firmy Butterfly. Ubytování a stravování v nejšpičkovějším ostravském Hotelu Imperial****, který je od haly vzdálen pouhé 2 min chůze, navíc se nemusí chodit přes žádnou frekventovanou silnici, což nám mnozí trenéři říkají jako další z pozitiv. Vše přitom umístěno v samotném centru Ostravy, tedy města s veškerým možným zázemím. Blízkost mezinárodních letišť je dalším významným pozitivním faktorem.

Rovněž to, že dlouholetým účastníkem ETTU Development Camps byl ještě i loni náš kadet Šimon Bělík ( věkově je již letos opustil ), který je nyní zařazen do rozvojového programu světové federace ITTF High Performance & Development a je členem elitní světové skupiny Rough Diamonds, dává skvělý příklad pro mladší evropské hráče a investice ETTU do jeho rozvoje se neminula účinkem. Šimon je samozřejmě všechna odpoledne v hale na trénincích přítomen, stejně jako celá naše tréninková skupina v TTC Ostrava 2016.

Opět tedy náš klub TTC Ostrava 2016 a Akademie Petra Korbela pozitivně propaguje naše město Ostrava, náš Moravskoslezský kraj a samozřejmě i přímo centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz a ostravské výstaviště Černá louka a dostává Ostravu na mapu stolně-tenisové Evropy ! V budoucnu možná současné mladé talenty budou sportovními hvězdami i v dospělosti a budou si dobře vzpomínat, jaké podmínky jim byly u nás zabezpečeny.

   Fotogalerie z ETTU Development Camp I 2019 ( Ostrava, CZE ) bude průběžně doplňována, viz https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157705794353091.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.