TTC Ostrava 2016 má kadetského Mistra ČR ve dvouhře

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Na Mistrovství ČR kadetů 2018 ( 5.-6.5.2018 v Ústí nad Labem ) potvrdil Šimon Bělík, mezi o rok staršími soupeři, svoji pozici nejlepšího hráče a pod vedením svého kouče Tomáše Demka suverénně zvítězil ve dvouhře kadetů. Zejména předvedenou hrou nenechal nikoho na pochybách, že je titul ve správných rukou. Výsledky jednotlivých zápasů to jen umocnily, dokázal vyhrát všech pět zápasů 4:0, většinou i sety velmi výrazně, což za posledních min. devět let nemá obdoby ! Ke zlatu ve dvouhře přidal i bronz ve čtyřhře.

Sobota 5.5.2018 :

 Paradoxně nejtěžší pro něj bylo hned první utkání v sobotu v I. kole hlavní soutěže. Těsně předtím si totiž nešťastně narazil palec levé nohy, ale místní organizátoři a zdravotnice mu alespoň provizorně chodidlo ošetřili, aby mohl hrát. Jelikož nechtěl příliš riskovat pohybem, tak musel ve druhém a třetím setu mocně dotahovat ze stavu 4:9, resp. 7:9, ale utkání s plzeňským Pachnerem nakonec s přehledem zvládl 4:0 (4,9,9,8). Ještě v sobotu v osmifinále si v utkání s o rok mladším ostravským Kadlecem, který je českou dvojkou mezi mladšími žáky, vyzkoušel některé zajímavé údery ( čopbloky apod. ), přičemž paradoxně tento mladší soupeř měl k zisku setu ze všech soupeřů nejblíže. Výhra však byla jednoznačná 4:0 (5,7,6,12) a znamenala postup do nedělního čtvrtfinále

Souběžně si zajistil medaili i ve čtyřhře, kde poprvé hrál s rakovnickým Janem Pisárem, se kterým se domluvili před MČR poté, kdy se Šimonovi na lyžích zranil jeho dlouholetý deblový spoluhráč Karel Filip. V sobotu, jako nasazený debl, vyhráli oba své zápasy a zaslouženě postoupili do nedělního semifinále

 Dva naši další hráči, bohužel nezvládli své první zápasy v hlavní soutěži a překvapivě v nich prohráli. Michael Sedláček začal svůj zápas s královéhradeckým Lebedou doslova hororově. Prohrál úvodní dva sety 3:11 a 4:11 a když začal i v tom třetím 1:4, vypadalo to na debakl. Naštěstí konečně začal hrát aktivněji, set otočil na 11:6 a debakl odvrátil. Poté však opět neaktivní hra s mnohými chybami znamenala stav 1:3 na sety a 2:7. V tu chvíli to vypadalo již téměř ztraceně. Míša se však rozhodl nevzdat, začal se rvát o každý míček a dostal se zpět do hry. Přesto však soupeř dostal k dispozici 3 mečboly, Míša prohrával 1:3 a 7:10. O tom, že nic není ztraceno se však přesvědčili všichni, kdo zápas sledovali. Míša set otočil, poté vyhrál i další a šlo se do rozhodujícího za stavu 3:3. V něm se oba přetahovali o vedení, ale zlom nastal za stavu 5:6. Soupeřův trenér i soupeř reklamovali u rozhodčího prasátko, vyvolali dlouhou diskuzi, soupeř otočil rozhodčímu i stav na počítadle a dokonce se šel poté uklidnit ke svému trenérovi, ač již time-out neměl k dispozici, ale bohužel nebyli ze strany rozhodčího za toto nijak potrestáni žlutými či červenými kartami a náš hráč úplně vypadl z tempa. Následně ještě dostal dvě jasné prasátka a zápas tak prohrál 3:4 (-3,-4,6,-6,10,6,-7). Zasloužil však pochvalu za obrovskou bojovnost s jakou téměř otočil prohraný zápas, zároveň však dostal lekci, že se zápas nezačíná od stavu 1:3 a 2:7.

V podstatě obdobný začátek svého utkání předvedl i Martin Skotnica, který však otočku zápasu ani nedokonal. S havířovským Košťálem prohrál nečekaně 1:4 (-4,-10,-5,8,-7) a musel tak stejně, jako Michael Sedláček do soutěže útěchy B. Nutno však podotknout, že Košťál měl na MČR skvělou formu, neboť v následujícím kole porazil i pátého nasazeného Morávka 4:2.

 V útěše B již oba postupně začali hrát bez nervozity, Michael Sedláček po dvou výhrách prohrál až v semifinále 2:3 a Martin Skotnica po třech výhrách prohrál ve finále se stejným soupeřem 1:3.

 V deblech se oba, se svými spoluhráči, stejně jako Šimon, probojovali do čtvrtfinále, v něm však neuspěli, medaile tak nezískali a šampionát tak pro ně sobotním programem skončil. V mixech žádný náš hráč nenastoupil.

Neděle 6.5.2018 :

 V neděli jsme tak již měli ve hře pouze Šimona, nejprve v semifinále deblu. V něm byli jejich soupeři Stach a Kaucký z Prahy a zápas byl jako na houpačce. Liché sety naši vyhráli hladce oba 11:4, sudé sety naopak soupeři 11:8 a 11:9 a šlo se do rozhodujícího. A houpačka stavu pokračovala, 0:2, 4:2, 4:7 a pak skvělá hra, šest bodů v řadě a tři mečboly pro naši dvojici od stavu 10:7. Bohužel jich nevyužili, poté ani dalších dvou, a proto prohráli 2:3 (4,-8,4,-9,-12). Měli jsme tedy bronzovou z deblu.

 Poté se však již Šimon mohl soustředit pouze na dvouhru a byla to skutečná paráda. Rozdrtil postupně všechny své soupeře. Ve čtvrtfinále strakonického Slapničku 4:0 (7,5,3,5), v semifinále domažlického Květoně 4:0 (4,9,5,5) a ve finále druhého nasazeného pražského Stacha 4:0 (5,9,3,3). Získal tak zlatou medaili, a to v nejcennější disciplíně ! Po finále prozradil, že chtěl vyhrát všechny zápasy v singlu v neděli 4:0 a podle toho také k zápasům přistupoval. Naprosto koncentrovaný, necouval od stolu, i když si vyzkoušel jeho oblíbené „citovky“ s míčkem, tak hned poté nekompromisně útočně zakončoval. Ve všech zápasech byl výrazně aktivnější než soupeři a vzhledem ke své jistotě i v obranných úderech tak nedal českým soupeřům žádnou šanci k překvapení na jeho úkor. Přesně takto si jeho hru představuje i jeho trenér Tomáš Demek, takže cesta vlakem z Ústí nad Labem přes Kolín do Ostravy, navíc s 80-minutovým zpožděním probíhala ve velmi příjemné atmosféře. A v Kolíně jsme při přestupu na zpožděný vlak měli čas titul i oslavit.

 Fotogalerie z MČR kadetů 2018 na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157693522478032

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.