TTC Ostrava 2016 = MISTR ČR družstev kadetů a VICEMISTR ČR družstev juniorů

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Po titulu Mistra ČR 2018 družstev mužů potvrdil TTC Ostrava 2016, o víkendu 2.-3.6.2018, na Mistrovství ČR družstev mládeže v Ostravě, že není jen nejlepším českým mužským týmem, ale získali jsme i titul Mistra ČR 2018 družstev kadetů a Vicemistra ČR 2018 družstev juniorů ! Definitivně jsme tak opět prokázali, že i mezi chlapci jsme absolutní českou špičkou a přidali jsme další titul Mistra ČR v této sezóně, letos již čtvrtý napříč kategoriemi. Ze šesti RCM a SCM, zřízených Českou asociací stolního tenisu k výchově talentované mládeže, mohutně finančně podporovaných ze strany MŠMT ČR, s námi udržel krok, avšak pouze v mládeži, pouze domácí pořádající obhájce loňských titulů z druhého ostravského klubu. Ostrava tak ční nad zbytkem ČR v případě chlapců neuvěřitelným způsobem ! Informace o průběhu sobotního dne na zpravodajských serverech na https://www.ping-pong.cz/z-titulu-se-raduji-starsi-zaci-ttc-ostrava-zakyne-havirova/  nebo na http://stolnitenisextra.cz/titul-kadetum-ttc-ostrava-2016-a-kadetkam-havirova/ , zpravodajství o průběhu nedělního dne na https://www.ping-pong.cz/juniori-tj-ostrava-kst-obhajili-mistrovsky-titul/  nebo na http://stolnitenisextra.cz/zlato-dorostencum-tj-ostrava-kst-a-dorostenkam-havirova/ . Fotogalerie z úspěšné soboty na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/sets/72157667866026297 , fotogalerie z neděle na https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157694611450102 . Podrobnější reportáž o obou dnech pokračuje v článku.

Sobota 2.6.2018 :

V sobotu soutěžili nejprve kadeti ( r. 2003 a ml. ), 16 týmů chlapců a 16 týmů dívek, tradičně K.O. systémem o konečné pořadí, tzn. že každý tým odehrál 4 zápasy.

Kadeti TTC Ostrava 2016, ve složení Šimon Bělík, Martin Skotnica a Michael Sedláček, ušetřili síly na finále, neboť vyhráli zápasy v osmifinále, čtvrtfinále i semifinále nad svými soupeři shodně 3:0 ! To bylo důležité, neboť finále již nabídlo nejdramatičtější a nejlepší zápas celého dne, s plným počtem pěti možných zápasů, z nichž poslední tři se hrály i na plný počet pěti možných setů a nabídl tak zcela zaplněné tribuně dvouapůlhodinový stolně-tenisový zážitek !

Nejprve naše dvojka, Martin Skotnica, statečně vzdorovala o rok starší jedničce soupeře, odešel však nakonec po boji poražen. Martin SkotnicaAdam Štalzer 1:3 (-7,-12,10,-6), prohrávali jsme 0:1.

Poté však podle předpokladů naše jednička, Šimon Bělík, v klidném tempu přehrála trojku soupeře, obranáře Lukáše Slavíka. Šimon BělíkLukáš Slavík 3:0 (6,8,6), srovnali jsme na 1:1.

Soupeři samozřejmě zvolili jasnou taktiku, nasadit jejich hráče č. 2 proti naší trojce, zkusit tak získat tento důležitý bod a poté doufat, že v souboji jedniček překvapí výhrou, případně obranář hrající s materiálem získá rozhodující bod. Taktika jim vyšla z jedné třetiny. Michael Sedláček, naše trojka, totiž nevyužil s domácí dvojkou mečbolu v pátém setu a zápas těsně prohrál. Michael SedláčekVít Kadlec 2:3 (-9,6,-4,9,-12), prohrávali jsme 1:2.

Pak přišly vrcholy dne ! Nejprve ten herní, kdy se utkali nejlepší hráči dne, jedničky obou týmů. Šimon Bělík nastoupil do utkání obdobně, jako odehrál nedávné MČR kadetů v Ústí n. Labem v singlu, které vyhrál bez ztráty jediného setu. Snadno vyhrál 11:4. Poté však přišel z jeho strany obrovský útlum s velkým množstvím nevynucených chyb, 4:11, 7:11 a prohrával 1:2 na sety. Žádný obrat však již poté nepřipustil, poslední dva sety vyhrál 11:8. Šimon BělíkAdam Štalzer 3:2 (4,-4,-7,8,8), srovnali jsme na 2:2.

A zápas vyvrcholil zápasem, který ukázal, jak může být stolní tenis nečekaně dramatický, zejména, když hraje obranář s „materiálovým“ potahem. Martin Skotnica proti svému soupeři nastoupil parádně, neměl žádný problém s jeho nezvyklou hrou a rychle vyhrál první dva sety 11:2 a 11:5. Všichni čekali rychlý konec. Poté však přišel rovněž i jeho útlum, rychlá prohra 4:11 a těsná 9:11 a šlo se do absolutně posledního setu finále. V něm se Martin Skotnica vrátil k zodpovědné a kvalitní hře z úvodu, ale vlastně z celého turnaje a zvítězil 11:4. Martin SkotnicaLukáš Slavík 3:2 (2,5,-4,-9,4). VYHRÁLI JSME 3:2 !!!

Kadeti TTC Ostrava 2016 jsou MISTŘI ČR 2018 !!! Spolu s našimi muži tak dosáhli na ZLATÝ DOUBLE v sezóně 2017/2018 !!!

Celé finále mělo skvělou atmosféru, hala na Varenské takto zaplněna nikdy nebyla, fandilo se oběma týmům, bouřlivě, avšak férově ! Rozhodčí Bohumil Skulina řídil utkání po celou dobu zcela nestranně, takže jedinou kaňkou prvního hracího dne byly podmínky v hale a časový program Mistrovství ČR. Finále se totiž hrálo při více než 28 st. Celsia a 62% vlhkosti. Hlavním problémem však bylo i to, že nesmyslně sestavený časový program neumožnil hráčům a hráčkám jít na normální oběd ( slovy Sherlocka Holmese, jak prosté, stačí po druhých zápasech pauza, hodinu po jídle by již mohli pokračovat ) a byli pouze krmeni ovocem či müsli tyčinkami apod. ( nejsou to však opičky v zoo či v cirkuse ! ). Za horko venku nikdo nemůže ( pořadatelé se alespoň částečně snažili halu větrat mezi koly, během pár minut však bylo vše jako předtím, nemohli to však ani dělat průběžně ), ale dokud zodpovědní dospělí nebudou schopni zajistit mladým hráčům alespoň stejné podmínky, jaké mají všichni dospělí rozhodčí, trenéři či funkcionáři, tak se nám jednou stane, že náš sport dostaneme do hlavních televizních zpráv, ale tak, jak si to přát nebudeme, a to že nám někdo z mladých hráčů zkolabuje a bude odvážen záchrannou službou ! Možná kdyby si zodpovědní dospělí vyzkoušeli bez normálního jídla hrát celý den od 9:15 hod do 18:00 v hale, ve které se potíte jen při sezení na tribuně, tak by možná konali jinak. Nestačí být pořadatelem a ráno jen v saku slavnostně povykládat pár minut při zahájení a poté si odjet z rozpálené haly pryč, bylo by dobré si zažít vše osobně. Když už město, kraj či ministerstvo nemalou částkou na pořádání přispívá, tak by bylo slušné se snažit udělat hrací podmínky našeho halového sportu pro nezletilou mládež co nejméně škodlivé.

Neděle 3.6.2018 :

V neděli nastoupili do tropického prostředí junioři, r. 2000 a ml. ( teplota se alespoň snížila o 1 st. na 27 st. Celsia, vlhkost však při finále v 18:40 hod opět dostoupala na 62% ) a byla to ze strany juniorů TTC Ostrava 2016 rovněž skvělá jízda ! V sestavě Šimon Bělík, Tomáš Koldas, Adam Soukup a Matouš Pustka chtěli napodobit úspěšné kadety. Věděli jsme však, že to budou mít ještě mnohem těžší.

Začali obdobně, v osmifinále i ve čtvrtfinále shodně vyhráli 3:0. Křest ohněm je však čekal v semifinále, kde proti nim nastoupil tým Havířova, který vedl, od pondělí 4.6.2018 již oficiální česká juniorská jednička, Radim Bako. Ten navíc s notnou dávkou sebevědomí, když se před dvěma týdny, jako jediný český junior v letošní sezóně, probojoval v singlu na stupně vítězů na mezinárodním turnaji, a to na ITTF Slovak Junior Open.

Tentokrát jsme zamíchali se sestavou my s jasným plánem, zkusit získat úvodní dva body.

V prvním utkání nastoupil Tomáš Koldas a proti němu za soupeře Aleš Rusnák. Náš nejstarší hráč hrál proti nepříjemnému soupeři zodpovědně a razantně a zaslouženě zvítězil. Tomáš KoldasAleš Rusnák 3:1 (7,-7,7,10). Vedli jsme 1:0 !

Druhé utkání přineslo krásný souboj nejlepšího českého kadeta s nejlepším českým juniorem, měřeno světovým žebříčkem. Oba budou lídry našich týmů na blížícím se MEJ v Rumunsku, snad tam předvedou hru, jakou předvedli ve vzájemném utkání v Ostravě. Kadet Šimon Bělík v prvních dvou setech špatně přijímal soupeřův servis, při time-outech si však stále věřil. Po 4:11 a 7:11 však byl na koni o tři roky starší soupeř. Poté však opravdu přišel obrat. 11:6 a byli jsme opět ve hře. K úspěchu však bylo potřeba ještě překonat 3 kritické momenty. První přišel při stavu 1:2 na sety a 7:9. Šimon to však zvládl, set otočil na 11:9, srovnal na 2:2 a měl před rozhodujícím pátým setem obrovskou psychickou výhodu, když srovnal z 0:2 na 2:2 na sety. O tu však záhy přišel, nastal totiž druhý kritický moment zápasu. Na otočce prohrával Šimon již 0:5, ale naštěstí měl pořád ještě síly bojovat dál. Začal předvádět stolní tenis, jaký předváděl před týdnem na turnaji ITTF Polish Open ve Wladyslawowu, díky kterému se dostal mezi čtyři evropské kadety, kteří se probojovali do čtvrtfinále ke čtyřem asijským soupeřům. Postupně stahoval až k poslednímu zlomu v utkání. 8:10 a odvracel dva mečboly ! Nejen, že se mu je podařilo odvrátit, ale uhrál v řadě čtyři míčky po sobě a rozhodující sadu vyhrál 12:10 ! Šimon BělíkRadim Bako 3:2 (-4,-7,6,9,10). Vedli jsme 2:0 !

Museli jsme však přidat ještě třetí bod, a to se neukázalo býti cestou snadnou !

První možnost měl Adam Soukup. Levoruký soupeř však byl proti. Adam SoukupVojtěch Mynář 1:3 (-9,7,-7,-9). Soupeř snížil, vedli jsme 2:1.

Druhá možnost byla ještě vyrovnanější. Tomáš Koldas v průběhu setů často mírně vedl, vyhrané koncovky druhého a třetího setu však znamenaly naši těsnou porážku. Utkání mohlo klidně dopadnout opačně, přesto nakonec byl výsledek Tomáš KoldasRadim Bako 1:3 (9,-10,-10,-7). Vyrovnáno na 2:2.

Rozhodnout tak musel Šimon Bělík. A ten byl po vítězství opravdu hladový. Pouze ve druhém setu pustil soupeře ke stavu 9:9 a 10:10, v prvním a třetím však jasně dominoval. Šimon BělíkAleš Rusnák 3:0 (6,10,7). Ještě delší utkání, než finále kadetů, přesněji 2 hod a 40 min dlouhé utkání jsme vyhráli 3:2 a postoupili do finále. Utkání mělo skvělou atmosféru, na havířovské lavičce a těsně za ní se postupně srocovali ostatní havířovští fanoušci, protože se hrálo až na stole č. 4, z tribuny na něj bylo vidět hůře a hnali své borce do finále, našim to však nevadilo, naše lavička totiž mohutně povzbuzovala taktéž !

V něm nám byl opět soupeřem domácí pořadatelský tým, nejvýše nasazený tým obhájce titulu. Soupeři ušetřili v semifinále síly, neboť jejich překvapiví semifináloví soupeři předem počítali s porážkou a chtěli své dva nejlepší hráče šetřit na souboj o bronzovou medaili. Takže jejich jedničku nasadili jako č. 3, jejich dvojku nechali na lavičce a na místo jedničky dali svoji trojku a na místo dvojky svého náhradníka.

Ve finále větší vyrovnanost soupeře nakonec rozhodla. Ale průběh byl velmi zajímavý a vypadalo to na obdobu našeho semifinálového utkání.

Nejprve za nás nastoupil Tomáš Koldas. V průběhu celého dne bylo vidět, že chtěl všem přítomným i on-line sledujícím dokázat, jak nespravedlivé bylo jeho opětovné nenominování na MEJ, a to v posledním ročníku, který v juniorech odehrál. Ústní i písemné sliby, ohledně výsledků Kontrolního turnaje juniorů ( 12.-13.3.2018 ), cituji „Výsledky KT … budou jedním z důležitých výsledků při nominaci trenérů do reprezentace a na ME juniorů a kadetů v roce 2018.“ totiž nebyly naplněny, přestože v loňské sezóně bylo vše zcela opačně ! Takto byla totiž loni zdůvodňována nominace tehdejšího vítěze Kontrolního turnaje juniorů, kterým byl Jan Górecki z Havířova, který přitom neměl do té doby ani žádné starty na zahraničních turnajích, na MČR skončil mezi 16-ti a v českém konečném žebříčku 7. Takže se loni Tomáš Koldas dozvěděl, že k jeho nominaci na MEJ  nestačí, že na MČR skončil v semifinále, na mezinárodních turnajích dokázal postupovat ze základních skupin ( což je v ČR považováno za úspěch ), v českém konečném žebříčku skončil 3. ( za dvěma o rok staršími hráči ), ale vítězství na Kontrolním turnaji juniorů je nad všemi těmito výsledky. Dokonce nebyla využita ani kvóta pro pět juniorů a byli nominováni pouze čtyři. A hle, rok se s rokem sešel a když letos vyhrál tentýž Kontrolní turnaj juniorů Tomáš Koldas, tak nic z vyřčeného či napsaného již neplatí ! Bylo tedy zajímavé se podívat, jaký výkon předvedli ti „lepší“. Na MČR družstev se totiž představila celá pětice nominovaných juniorů na MEJ 2018Bako z Havířova, Martinko a Onderka z Ostravy, Průša z Prahy a Skála z Brna. Posledně dva jmenovaní, jako jedničky svých týmů, zklamali a po prohře se slabším hráčem v klíčových utkáních o postup hráli se svými týmy pak jen o umístění, takže se s námi neutkali. Průša dovedl svoji Elizzu Praha ke konečnému 5. místu, Skála svůj tým TTC Moravská Slavia Brno dokonce jen ke 13. místu. Ve finále si tak Tomáš Koldas zahrál proti jinému reprezentantovi, Františku Onderkovi.

V utkání jasně předvedl, že jeho vítězství na Kontrolním turnaji juniorů nebylo dílem náhody a od počátku razantně kráčel k našemu prvnímu bodu. S přehledem vyhrál první set 11:6. Ve druhém setu pokračoval v herní převaze, stále vedl a nenechal se rozhodit ani prvním „zásahem“ rozhodčího za stavu 8:5, kdy, k překvapení všech, mu nebyl uznán vysoko nahazovaný servis, dle vysvětlení rozhodčího prý kvůli tomu, že míček zakrýval hlavou. Ještě, že je na internetu záznam z celého utkání. Sadu vyhrál i tak 11:9 a vedl 2:0. Škoda, že ve třetím setu nevyužil otočku z 3:5 na 7:5 či 8:6 a nevynucenými chybami dostal soupeře k setbolům při 8:10, aby nakonec set prohrál 9:11. Stále však vedl 2:1. Když ve čtvrté sadě při stavu 3:0 soupeř vztekle odpálil míček a dostal žlutou kartu, vypadalo to na jasnou záležitost. Obzvláště, když ve výkonu pokračoval a vedl už 9:3. Poté však zbytečně pustil soupeře ke snížení na 9:8, aby po neproměněných dvou mečbolech při 10:8 nakonec zápas dokončil výhrou 12:10. Naprosto zaslouženě Tomáš KoldasFrantišek Onderka 3:1 (6,9,-9,10). Vedli jsme 1:0 a domácí byli zaskočeni.

Klíčový zápas se odehrál vzápětí. Do druhého utkání nastoupil Šimon Bělík proti o dva roky staršímu, někdejšímu dlouholetému spoluhráči z nejlepšího deblu ve své kategorii, Tomáši Martinkovi, juniorskému Mistrovi ČR 2018 v singlu. Začal skvěle, od počátku jasně vedl a vyhrál první set 11:6. Ve druhém začal špatně, prohrával 0:4, ale dvěma skvělými údery snížil na 2:4 a začal být zase „v laufu“. A přišel opět zásah rozhodčího, tak jako v prvním utkání, ve druhém setu a opět neuznal našemu hráči servis. Šimon se však nenechal zastavit a postupně náskok soupeře smazal, aby za stavu 7:7 opět zasáhl rozhodčí a přidělil za Šimonův servis bod soupeři, 7:8. Šimona tyto zásahy rozhodčího evidentně rozhodily a během chvilky prohrával 7:10. I když ještě snížil, tak set prohrál 9:11. Samozřejmě, že za celé finále, v průběhu čtyř zápasů, ani jednou totéž neudělal proti domácím. Po setu rozhodčí pokračoval ve svém „zviditelnění“ s jakým se nedá srovnat ani jeho facebooková sebeprezentace skrze jím spravované profily „Venca Gromnica“ nebo „Stolní Tenis Brušperk“. Šel totiž po přestávce po setu udělit žlutou kartu našemu trenérovi Tomáši Demkovi, na jehož kritiku reagovat sice neuměl, možná krátkodobě oněměl, ale rovnou udělil žlutou kartu. Ale to nebylo ještě jeho vrcholné číslo, to si schoval až po utkání, nepředbíhejme však. Ve třetím setu již bylo těch nepřesností ze strany Šimona trochu více, a proto jej Šimon prohrál těsně 9:11 a po odhození pálky na stůl dostal při příchodu po přestávce žlutou kartu i on. Kdyby ji náhodou rozhodčí Gromnica zapomněl udělit, tak mu to otec soupeře z tribuny připomněl, cituji „… ku.va, žlutá, ne …“ 🙂 ! Ve čtvrtém setu bylo vše nejprve vyrovnané do stavu 4:4, pak ale Šimon odskočil na 8:4. Toto vedení však dotáhnout do konce tentokrát nedokázal, prohrál jej opět těsně 9:11. Šimon BělíkTomáš Martinko 1:3 (6,-9,-9,-9). Domácí se obrovsky radovali, srovnali na 1:1. „Exhibice“ rozhodčího Gromnici přesto pokračovala i poté. Před zahájením třetího zápasu se dožadoval, aby kouč Stanislav Benda, který seděl za naší lavičkou se musel posunout se židlí asi o necelý 1 m a přivolal si k tomu i vrchního rozhodčího. Zajímavé je, že např. 10 lidí na soupeřově lavičce a těsně za ní při našem semifinálovém utkání nikomu nevadilo, stejně tak i u jiných zápasů a týmů. Dlužno dodat, že to nebylo zřejmě ani na protest domácích, pouze asi potřeba sebeprezentace vlastní důležitosti vedla rozhodčího k tomuto trapnému vystupování. Škoda, že tento stolním tenisem nepolíbený elév Václav Gromnica z Brušperku nesleduje např. seriály ze soudcovského prostředí, dozvěděl by se totiž, že v případě rozhodování by měl soudce či rozhodčí sám uznat, že není v případě subjektů, o kterých má rozhodovat, nezávislým, pakliže k tomu existuje důvod a měl by požádat, aby byl nahrazen nezávislou osobou. Jelikož již několik let jezdil a jezdí trénovat přímo do haly domácích, do jejich tréninkové skupiny, se všemi domácími hráči je kamarád, dokud jim herně stačil, tak s nimi i trénoval, tak skutečně taková osoba nemá rozhodovat Finále Mistrovství ČR družstev, pakliže jedním z finalistů je přímo i domácí tým. Alespoň můžeme parafrázovat klasiky českého filmu, „…sparingpartnery domácího družstva jako rozhodčí na jejich utkání NEBRAT …“ 🙂 ! Přál bych mu, aby za svůj život byl pro český stolní tenis přínosem, alespoň z jedné promile, jakým byli a jsou pánové Stanislav Benda a Tomáš Demek, ať již jako hráči či trenéři reprezentující svoji zemi na OH, MS či ME, případně, své kluby, se kterými získali nespočet titulů Mistrů ČR či Československa a nyní i v roli trenérů naší úspěšné mládeže. A to již i v době, kdy ještě nebyl tento mladíček ani na světě. Úcta ke stáří je mu zřejmě rovněž cizí. Škoda, finále by možná dopadlo výsledkově stejně, ale mohlo to být bez pachuti, kterou mnozí takto cítili. Den předtím si užili fanoušci obou týmů i hráči naprosto jiného přístupu ze strany rozhodčího. Alespoň to může být námětem pro Komisi rozhodčích ČAST ! Šimon si s ním o tom šel po konci celého finálového utkání krátce promluvit z očí do očí, vč. podání ruky, totéž však rozhodčí Gromnica nezvládl ve vztahu k našim koučům Tomáši Demkovi a Stanislavu Bendovi, protože hned po odevzdání zápisu utkání zmizel z haly jako pára nad hrncem. Uvidíme, zda se řízením tohoto utkání bude chlubit na sociálních sítích ?

Utkání poté pokračovalo třetím zápasem týmových trojek. Zde se ukázala vyrovnanost domácího týmu, kteří do něj nasadili leváka Jakuba Plachtu, který se s kategorií juniorů tímto turnajem v ČR rozloučil. Náš hráč, Adam Soukup, vyjma druhého setu, účinnou protizbraň nenašel a po zásluze prohrál. Adam SoukupJakub Plachta 1:3 (-6,11,-5,-6). Prohrávali jsme 1:2.

Vyvrcholení mělo přijít ve čtvrtém utkání. To se však výsledkově, ani herně nepotvrdilo. Náš kadet Šimon Bělík již v utkání viditelně neměl fyzické síly, což viděli i jeho trenéři, takže mu spíše radili, aby zkusil hrát fyzicky nenáročný stolní tenis, protože do výkonu z předchozího dne či předchozích zápasů nedělního dne již bylo daleko. Jelikož mělo však utkání oboustranně již velmi slabou herní úroveň, tak bylo nakonec škoda, že se mu nepodařilo dotáhnout obrátku ze stavu 0:2 na 2:2, ve třetím setu totiž ještě zvládl otočit z 5:9 a odvrátit i mečboly soupeře při stavu 7:10 a 10:11, v pátém setu by se totiž mohlo dít ledacos a nebylo k němu daleko. Nakonec tedy prohrál po čtyřech setech. Šimon BělíkFrantišek Onderka 1:3 (-6,-8,11,-9). Na obou hráčích se zřejmě navíc podepsaly herní podmínky na turnaji, popsané výše, zápas se dohrál v 18:45 hod, při více než 27 st. Celsia a 62% vlhkosti v hale a po nezbytném ceremoniálu a focení se aspoň mohl Šimon, cca kolem 20 hod, konečně najíst prvního teplého jídla za den. Snad se v příštích sezónách činovníci zamyslí a organizaci turnaje zvládnou ku prospěchu hráčů, kteří pak i při finále předvedou stolní tenis, jaký ve skutečnosti umí hrát.

Junioři ve finále tedy prohráli 1:3, jsme VICEMISTŘI ČR 2018získali jsme stříbrný pohár a stříbrné medaile, nezbývá, než pogratulovat soupeři ! Sláva vítězům, čest poraženým !

Víkendové zlato a stříbro z obou kategorií na Mistrovství ČR družstev mládeže, společně s nejcennějším titulem Mistrů ČR družstev mužů tak z našeho klubu TTC Ostrava 2016 jednoznačně učinilo nejlepší klub letošní sezóny, neboť jsme dokázali uspět v týmových soutěžích jak v dospělých, tak i v mládeži, což se žádnému jinému českému klubu nepodařilo, a to ani v mužské, ani v ženské kategorii !

Tímto turnajem pro nás skončila veleúspěšná sezóna 2017/2018 z pohledu klubového, ve které jsme získali postupně čtyři tituly Mistra ČR !

Nejprve Tomáš Tregler v deblu dospělých, poté Šimon Bělík v singlu kadetů, následně jsme obhájili titul v družstvech mužů a premiérově jsme získali titul v družstvech kadetů !

Nyní se již trenér Tomáš Demek může plně věnovat přípravě kadeta Šimona Bělíka na červencové ME juniorů a kadetů v Rumunsku, kde bude patřit, ač o rok mladší, než soupeři, k „černým koňům“ ve všech čtyřech disciplínách. V týmech kadetů ČR, v deblu a v mixu se svými zahraničními spoluhráči a samozřejmě v nejprestižnějším singlu. Zakončit svoji kadetskou éru bude chtít sice hlavně až za rok v Ostravě, kdy se uskuteční opět v červenci 2019 ME juniorů a kadetů v našem rodném městě, uspět by chtěl však už i letos a kdyby to jakkoliv medailově „zacinkalo“, tak bychom byli v TTC Ostrava 2016 jen a jen rádi 🙂 !

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.