TTC Ostrava 2016 potřetí za sebou v Lize mistrů a v nejatraktivnější skupině

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dvojnásobný Mistr ČR TTC Ostrava 2016 se potřetí za sebou dokázal dostat mezi elitních 16 klubů hrajících Ligu mistrů a za svoji kontinuální snahu o popularizaci stolního tenisu v ČR a zviditelnění Města Ostravy a Moravskoslezského kraje v zahraničí byl odměněn atraktivním losem nového ročníku Ligy mistrů 2018/2019 ! Jako 13. nasazený tým byl nalosován do nejatraktivnější skupiny A, díky čemuž uvidíme v Ostravě na podzim 2018 ten nejšpičkovější stolní tenis, což bylo i naše přání před losováním v německém Saarbrückenu ! A proč je skupina A tou nejatraktivnější ? Možnou odpověď nabízí přímo i European Table Tennis Union ( ETTU ) při informování o losu letošní Ligy mistrů – https://www.ettu.org/en/n/news/2018/july/the-2018-19-ttclm-meeting-and-draw-starts-at-13h30-cet/ ! Zároveň se však naše skupina A považuje za mimořádně náročnou i pro takového favorita, jakým je klub Borussia Düsseldorf, viz https://www.ittf.com/2018/07/08/champions-borussia-dusseldorf-handed-difficult-start/ ! O tom, že se na podzim v Ostravě jedná o mimořádnou sportovní událost jsou informováni i čeští fanoušci stolního tenisu, viz http://stolnitenisextra.cz/do-ostravy-prijede-legendarni-timo-boll/ nebo viz https://www.ping-pong.cz/ostrava-se-v-lize-mistru-utka-s-obhajcem-titulu/ ! Atraktivní na naší skupině je nejen to, že se v něm střetnou držitelé tří pohárů Ligy mistrů z posledních 5-ti let ( Borussia Düsseldorf a AS Pontoise Cergy TT ), ale i to, že v loňské sezóně se dva týmy rovněž střetly ve skupině A Ligy mistrů ( AS Pontoise Cergy TT a Sporting Clube de Portugal ), když spolu přímo soupeřily o druhé postupové místo ze skupiny a francouzský klub tak má co oplácet loni úspěšnějšímu portugalskému týmu, který nečekaně postoupil na jeho úkor !

Představme si tedy detailněji naše soupeře !

 

Jasným favoritem letošního ročníku Ligy mistrů je obhájce loňského titulu, nejpopulárnější a nejlepší klub Evropy – německý klub Borussia Düsseldorf, 1. nasazený tým letošního ročníku Ligy mistrů !

Rekordman v počtu titulů v Německu, napříč sporty, kterých získal již 71 ( !!! ), 5x Ligu mistrů, 6x Pohár mistrů evropských zemí ( PMEZ ), předchůdce dnešní Ligy mistrů, 4x Pohár ETTU, 30x Mistr Německa, 26x velmi ceněný Německý pohár. V loňské sezóně se mu navíc podařilo získat ojedinělý Triple ( Liga mistrů, Mistr Německa, Německý pohár ), a to již potřetí v historii, takže jejich forma je excelentní. Při pohledu na jeho soupisku se ani není co divit, jejich červencové umístění na žebříčku ( WR = světový žebříček ) je výmluvné :

 • Timo Boll ( Německo, 37 let ) – 1. v Evropě, 2. na světě, bývalá světová jednička ( legenda světového stolního tenisu, nejpopulárnější evropský hráč na světě, hlavní tvář lídra světového stolně-tenisového trhu, japonské značky Butterfly )
 • Omar Assar ( Egypt, 26 let ) – 2. v Africe, 21. na světě, nejlepší umístění na WR – 16.
 • Kristian Karlsson ( Švédsko, 26 let ) – 8. v Evropě, 22. na světě, nejlepší umístění na WR – 17.
 • Kamal Sharath Achanta ( Indie, 35 let ) – 2. v Indii, 43. na světě ( nejpopulárnější indický hráč, díky kterému se Indie postupně stává stolně-tenisovou velmocí ), nejlepší umístění na WR – 32.
 • Anton Källberg ( Švédsko, 20 let) – 34. v Evropě, 74. na světě, nejlepší umístění na WR – 54.

 

Druhým týmem ve skupině A je francouzský AS Pontoise Cergy TT, dvojnásobný vítěz Ligy mistrů z let 2014 a 2016, 6. nasazený tým letošního ročníku. Mj. Mistr Francie 2015 a 2016 měl v loňské sezóně smůlu, neboť se mu zranili dva hráči základní sestavy, čímž i klesli na evropském či světovém žebříčku, kdo však zná minulost např. obou mladých francouzských hráčů ( Mistrů Evropy juniorů … ) i staršího zkušeného německého hráče, který již nejezdí mnoho mezinárodních turnajů ( což zapříčinilo jeho sestup z TOP 30 na světě ) tak ví, že nejen jejich švédská jednička je nesmírně těžkým soupeřem :

 • Mattias Karlsson ( Švédsko, 26 let ) – 6. v Evropě, 18. na světě – jeho nejlepší umístění na WR ( jediný hráč světové špičky hrající se sendvičovým potahem na forhendu )
 • Can Akkuzu ( Francie, 21 let ) – 35. v Evropě, 77. na světě – jeho nejlepší umístění na WR
 • Tristan Flore ( Francie, 23 let ) – 46. v Evropě, 95. na světě, nejlepší umístění na WR – 41.
 • Patrick Baum ( Německo, 31 let ) – 116. v Evropě, 238. na světě, nejlepší umístění na WR – 14.

 

Třetím týmem v naší skupině je portugalský Sporting Clube de Portugal, loňský semifinalista Ligy mistrů, letos 9. nasazený tým. Jediný evropský klub, který hraje souběžně i ženskou Ligu mistryň, součást slavného klubu Sporting Lisabon, nyní nejen úspěšného fotbalového klubu ! V loňském ročníku největší překvapení, když se probojovali až do semifinále ! Klub se snaží integrovat portugalské reprezentanty a k nim má jako jedničku nejlepšího afrického hráče, jehož nezvyklý agresivní styl je nepříjemným pro všechny hráče na světě :

 • Quadri Aruna ( Nigérie, 29 let ) – 1. v Africe, 20. na světě – jeho nejlepší umístění na WR
 • Joao Monteiro ( Portugalsko, 34 let ) – 32. v Evropě, 69. na světě, nejlepší umístění na WR – 29.
 • Diogo Carvalho ( Portugalsko, 25 let ) – 90. v Evropě, 185. na světě – jeho nejlepší umístění na WR

 

Složení naší skupiny tak pro ostravské diváky nabízí přehlídku těch nejúspěšnějších klubů Evropy posledních let, neboť z posledních pěti ročníků vyhrály kluby třikrát nejprestižnější klubovou soutěž Ligu mistrů ( Borussia Düsseldorf  – 2018, AS Pontoise Cergy TT  – 2014, 2016 ) ! Na soupiskách našich soupeřů je aktuálně 5 hráčů ze světové TOP 30 ( 10 hráčů ze světové TOP 100 ), z nichž 3 jsou v TOP 10 v Evropě, včetně nejlepšího Evropana Němce Timo Bolla a 2 jsou nejlepšími hráči Afriky ! Žádný jiný ostravský, dokonce ani český, sportovní klub v olympijském druhu sportu nedokázal dostat do ČR letos tak kvalitní soupeře na oficiální zápas, je to tedy tou nejlepší pozvánkou pro všechny příznivce stolního tenisu, vidět na vlastní oči ty největší sportovní hvězdy, kterým budou muset čelit naši mladí hráči ! Bude to pro ně obrovská výzva a zkušenost a budou potřebovat obrovskou diváckou podporu, která je dokáže vyburcovat ke skvělé hře a ke skvělým výsledkům ( viz výhry Tomáše Treglera, v Lize Mistrů, nad právě Timo Bollem nebo Francouzem Simonem Gauzym v loňském ročníku Ligy mistrů ) – NIC NENÍ NEMOŽNÉ !!!

Konkrétní data jednotlivých utkání se nyní budou vzájemně domlouvat mezi kluby a budeme všechny informovat na našich webových stránkách a našem facebookovém profilu. Nyní je známo pořadí jednotlivých zápasů a termíny, kdy se odehrají jednotlivá kola skupiny Ligy mistrů :

 1. kolo = 26.-28.9.2018 ( středa – pátek ) : DOMA TTC Ostrava 2016 – AS Pontoise Cergy TT ( FRA )
 2. kolo = 10.-12.10.2018 ( středa – pátek ) : Sporting Clube de Portugal ( POR ) – TTC Ostrava 2016
 3. kolo = 24.-26.10.2018 ( středa – pátek ) : Borussia Düsseldorf ( GER ) – TTC Ostrava 2016
 4. kolo = 14.-16.11.2018 ( středa – pátek )DOMA TTC Ostrava 2016 – Borussia Düsseldorf ( GER )
 5. kolo = 28.-30.11.2018 ( středa – pátek ) : AS Pontoise Cergy TT ( FRA ) – TTC Ostrava 2016
 6. kolo = 6.-7.12.2018 ( čtvrtek – pátek )DOMA TTC Ostrava 2016 – Sporting Clube de Portugal ( POR )

 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.