Vyvrcholení úspěšné kadetské sezóny medailí ze singlu na MEJ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Kadet TTC Ostrava 2016, Mistr ČR jednotlivců i v družstvech, Šimon Bělík, završil úspěšnou kadetskou sezónu nejcennějším úspěchem na svém prvním MEJ v rumunské Kluži, a to ziskem bronzové medaile ve dvouhře ! Je tak za posledních 14 let teprve čtvrtým českým hráčem či hráčkou, kterému se to podařilo. Pozoruhodné je, že je jediným z nich, kterému se to podařilo mezi o rok staršími soupeři, což je příslibem do jeho poslední kadetské sezóny, která vyvrcholí za rok MEJ 2019 v jeho rodné Ostravě !

   Díky vybojovanému semifinále a nejúspěšnější bilanci singlů v týmových zápasech ze všech 16-ti českých reprezentantů napříč kategoriemi na MEJ se navíc v srpnovém žebříčku vyšvihl už do TOP 10 na světě na deváté místo a je nyní současně i pátým Evropanem mezi o rok staršími soupeři. Tím si i zajistil pozvánku na prestižní evropské zářijové TOP 10 juniorů a kadetů do Portugalska. Tímto turnajem i zahájí novou sezónu, vzhledem k termínu MEJ bohužel nemohl absolvovat tři letní asijské turnaje v Číně, Hong-Kongu a na Tchajwanu, což by jinak byla skvělá možnost konfrontace s asijským herním stylem a soupeři, navíc jsou tyto ještě lépe bodově ohodnocené, než evropské a pomohly by mu tak probojovat se ještě výše ve světovém žebříčku.

   Desetidenní MEJ 2018 v rumunské Kluži ( 15.-24.7.2018 ), ve skvělé, nejmodernější rumunské hale, bylo zahájeno v první polovině týmovými soutěžemi, kde nakonec tým kadetů na medaili nedosáhl, přestože si již ve skupině zajistil přímý postup do osmifinále, jako jediný z českých kolektivů ( juniorky a kadetky se do osmifinále nakonec rovněž probojovaly ), avšak v něm prohráli s Německem a dohrávali tak jen o umístění. Nakonec skončili nejlépe ze čtyřech českých týmů na 10. místě. Šimon měl podle předpokladů nejlepší českou bilanci ze všech 16-ti českých hráčů a hráček a mohl se tak ve dni volna ( pro nasazené hráče ), který věnoval intenzivnímu samostatnému tréninku, připravit na soutěže jednotlivců, a to se mu dokonale podařilo.

  Bohatá fotogalerie, zejména díky osobní přítomnosti, často do nočních hodin, českých fotoreportérů Jaroslava Odstrčilíka ( www.ping-pong.cz ) a Františka Zálewského ( www.stolnitenisextra.cz ) zde https://www.flickr.com/photos/150477062@N02/albums/72157693984563880 !

   V deblech se totiž velmi dobře rozehrál na nejtěžší soutěž v singlu, na MEJ  navíc hrané na 4 vítězné sety. V mixu sice nešťastně vypadli se svojí řeckou spoluhráčkou ve II. kole se španělským mixem po pětisetové bitvě 13:15 v posledním setu, toto MEJ však bylo bráno z jejich strany jako testovací do budoucna, neboť Řekyně je rovněž o rok mladší, než ostatní. Debl s izraelským spoluhráčem mu velmi pomohl k úderové jistotě, když ve II. kole otočili zápas s Řeky z 0:2 na 3:2 a poté již opět hrál jako v době před závěrečnou dvoutýdenní přípravou s reprezentací na MEJ, tak jako hrál v rámci předchozí čtyřtýdenní červnové kvalitní individuální přípravy v klubu a v květnu na turnajích. Následně sice v deblu vypadli v osmifinále se třetím nasazeným belgickým párem, avšak po velmi vyrovnaném průběhu posledních dvou setů, s nevyužitím vedení v jednom a setbolu ve druhém.

   Přitom po ne příliš dobrých výsledcích v týmech u kadetů, juniorů a kadetek a propadáku juniorů, kteří sestoupili do nižší divize, to vypadalo, že v individuálních soutěžích bude lépe, začalo se totiž dařit některým deblům. Ty nakonec i získaly dvě bronzové medaile, obě v kadetských kategoriích. Ryze český kadetský mix Štalzer, Záděrová a následně i česko-chorvatský debl Záděrová, Arapovič se dokázal probojovat na stupně vítězů.

   Hlavní soutěží a ukazatelem skutečné kvality však vždy byly, jsou a budou singly. Zde nemůže výsledek ovlivnit špatný či naopak skvělý výkon spoluhráče z týmu či deblu a singly tak vždy zůstanou měřítkem úspěchu či neúspěchu na turnaji. Plně se tak projevil výsledek dlouhodobé přípravy Šimona v klubu, v červnu již velmi intenzivní a individuální a jako jediný z Čechů tak opticky vymazal téměř absolutní český propadák v singlech. Zřejmě asi nejde jinak nazvat český singlový výsledek, kdy 12 ze 16-ti Čechů vypadli hned v I. či II. kole ( mezi 128, resp. 64 ). Následně bohužel i obě zbývající kadetky ve III. kole ( mezi 32 ) a nejlepší česká juniorka v osmifinále ( mezi 16 ). Ta alespoň udržela svoji pozici v evropské TOP 10, takže snad budou společně reprezentovat v září v Portugalsku na turnaji evropských TOP 10 juniorů a kadetů.

   Šimonova cesta k medaili vedla následovně. V I. kole měl jako sedmý nasazený hráč volno, ve II. kole porazil Nizozemce Zur Muhlena 4:2, ve III. kole porazil svého věčného soupeře Maďara Ocsaie 4:3, když vedl již 3:0 a při 3:1 neproměnil mečboly, aby nakonec úspěšně zvládl koncovku sedmého setu. V osmifinále porazil Švéda Abrahamssona 4:2 a ve čtvrtfinále, v souboji o medaili, Ukrajince Grebeniuka 4:2, když otáčel z 0:2. Do stavu 0:1 a 1:7 to nevypadalo se Šimonem příliš dobře, od tohoto stavu ale změnil taktiku, druhý set sice už nezachránil, ale hned další vyhrál 11:1 a úspěšně utkání otočil. Poslední den MEJ ho čekal v semifinále nejtěžší soupeř, nasazená jednička Polák Maciej Kubik, se kterým jsou jinak dobří kamarádi a před dvěma měsíci spolu svedli zcela vyrovnanou bitvu na Polish Open. Šimon však příliš často lehce chyboval, nevyužil vedení ve druhém setu, a to nejlepší kadetský Evropan Kubik vždy nekompromisně využije. Polák Kubik zaslouženě vyhrál 4:0 a jelikož i ve finále snadno vyhrál 4:1, tak zaslouženě získal titul Mistra Evropy. Po bronzové medaili v týmech a zlatu v deblech tak potvrdil svoji roli, což jsme mu osobně i přáli a Šimonova bronzová medaile je tak i zasloužená a hlavně je velkým příslibem a závazkem do příštího MEJ 2019 v Ostravě. Doufejme, že již jeho tréninkový proces začne být podporován nejen ze strany klubu či privátně.

   Největší podíl na jeho kontinuálním zlepšování se, má jeho osobní klubový trenér Tomáš Demek, který však v nejúspěšnějším českém klubu TTC Ostrava 2016 k dispozici další specialisty, kteří mu se Šimonem a ostatními velmi pomohli. Jako mentor na Šimona působí Petr Korbel, Tomáši Demkovi s jeho tréninky u stolu pomáhá Stanislav Benda, celoroční kondiční trénink vedl Dominik Piskoř, díky kterému Šimon kondičně bez problémů zvládl celé MEJ. S kondicí a masážemi pomáhá atletický trenér Aleš Paciorek, Šimonův svalový a kloubní rozsah a prevenci zranění výrazně za rok zlepšil fyzioterapeut a masér Milan Szczurek. A samozřejmě všichni sparingové, kteří vypomohli Tomáši Demkovi s intenzitou Šimonova tréninku, v průběhu sezóny i Iveta Vacenovská a zejména v závěru přípravy členové A týmu Tomáš Tregler a Ondřej Bajger, který s ním absolvoval podstatnou část červnové přípravy. Filozofie postupného zvyšování objemu tréninku, ruku v ruce s kondiční a regenerační složkou, při důrazu na individuální technickou kvalitu tréninku, se tak jednoznačně ukazuje jako správná cesta, obzvláště v porovnání s neúspěšnou filozofií vysokého objemu tréninku zaměřeného téměř výlučně na trénink u stolu. Jim všem patří velký dík za pomoc, i ostatním patří poděkování, stejně tak i lidem mimo klub, kteří po celou dobu Šimona podporují. Velký dík patří i základní škole, která Šimonovi umožňuje skloubit mezinárodní akce s normální školní docházkou a ten se jí za to odvděčuje vynikajícím prospěchem s vyznamenáním, díky čemuž se na mezinárodních akcích může plně věnovat stolnímu tenisu.

Dosáhli jsme tak v TTC Ostrava 2016 na úspěchy na všech frontách ! Podruhé jsme se probojovali do nejprestižnější klubové soutěže, evropské Ligy mistrů 2017/2018 a následně díky třetímu místu ve skupině i do čtvrtfinále Poháru ETTU ! Obhájili jsme titul Mistra ČR 2018 české extraligy mužů ! Kadet Šimon Bělík se stal suverénně Mistrem ČR 2018 kadetů ve dvouhře ! Kadeti se stali Mistry ČR 2018 družstev a junioři Vicemistry ČR 2018 družstev ! Poté jsme se potřetí za sebou probojovali do prestižní Ligy mistrů v následujícím ročníku 2018/2019, kde přivítáme nejlepší evropský klub v čele s nejlepším Evropanem Timo Bollem ! A závěr korunoval kadet Šimon Bělík ziskem bronzové medaile ve dvouhře na MEJ 2018 !

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.