Základní část Extraligy jsme zakončili výhrou v ostravském derby

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V posledním utkání základní části Extraligy jsme vyhráli 4:3, přičemž se nám podařil husarský kousek, když jsme v ostravském derby TTC Ostrava 2016 – TJ Ostrava KST ( hrané mimořádně v hale soupeřů ), otočili nepříznivý stav 0:3 na konečných 4:3 v náš prospěch !

Utkání se pro naše hráče přitom vyvíjelo od počátku velmi nepříznivě. V naší sestavě chyběl Chilan Felipe Olivares, který si musel plnit reprezentační povinnosti chilské jedničky v Jižní Americe a ani jednomu z trojice našich hráčů nevyšel úvodní zápas podle jejich představ, o to více je nakonec konečná výhra cenná. Otočka z 0:3 na 4:3 se v letošní sezóně v Extralize ještě nikomu nepodařila.

Nejprve náš kadet Šimon Bělík nevyužil v utkání s jedničkou soupeře, Jiřím Martinkem, vedení v závěru čtvrtého setu a nevynutil si rozhodující pátý set, když po prohraných úvodních dvou setech hru minimálně vyrovnal. Případná nečekaná výhra s jedničkou soupeře by asi dala celému utkání zcela jiný ráz a byla by ještě nečekanější, než naše zamíchaná sestava. Po úvodní dvouhře 1:3 (-7,-7,9,-9 ) jsme tak prohrávali 0:1.

Poté však přišla nečekaná ztráta v podobě prohry naší jedničky Tomáše Treglera s ostravským juniorem Františkem Onderkou 0:3 (-7,-9,-12) a prohrávali jsme zcela nečekaně již 0:2. Slovy našeho hráče po utkání „… nebyl jsem vůbec v hale … ( hlavou, nohama, … )“, naštěstí se pak ve své následující dvouhře i závěrečném deblu představil opět ve své standardní formě.

Přesně dle přísloví „Do třetice všeho dobrého i zlého“ se představil i Ondřej Bajger. Jeho soupeř, zkušený Tomáš Sadílek, se po tragickém vstupu do sezóny ( skóre 1:5 ) v posledních dvou a půl měsících ukázal v úplně jiném světle ( skóre 6:2, vč. šokující výhry v Praze nad Dmitrijem Prokopcovem ) a v utkání bojoval o každý míček, přičemž chyboval minimálně a v několika klíčových chvílích mu přálo i štěstíčko, inu stoly a síťky v herně patřily hostům :-(. V úplném závěru opět „prasátko“ zaúřadovalo proti našemu hráči a byla z toho prohra 2:3 (11,-7,-5,9,-9) a téměř hororový scénář, neboť jsme již prohrávali 0:3.

Naštěstí jsme potvrdili i další přísloví „Třikrát a dost !“. V souboji jedniček obou týmů totiž Tomáš Tregler, po úvodní prohrané sadě 4:11 již konečně ukázal hru, kterou běžně předvádí. Porazil Jiřího Martinka 3:1 (-4,6,6,11), snížil na 1:3 a započal velkolepý obrat utkání.

V něm pak pokračoval, v generačním souboji s Tomášem Sadílkem, náš kadet Šimon Bělík, v nejdramatičtějším zápasu celého utkání, ve kterém se skóre měnilo jako na horské dráze. V prvním setu totiž náš hráč postupně prohrával 0:6, 2:8 a 5:10, aby zcela otočil na 12:10. Ve druhém začal podobně špatně, 1:5, 2:6, ale opět zcela otočil vývoj setu na 11:8. Frustrace soupeře pokračovala i v úvodu třetího setu a když náš hráč opět otočil z 2:3 na 5:3, tak si soupeř vzal time-out. Jak se ukázalo, zcela správně. Poté totiž naopak otočil vývoj zápasu on, Šimon prohrál set 8:11 a když prohrál i čtvrtý set 7:11, šel domácí nejstarší hráč v utkání opět do rozhodujícího pátého setu. A v něm opět změny skóre, Šimon vedl 3:0, soupeř otočil, při stavu 3:4 nepomohl ani time-out trenéra Tomáše Demka a po dalších dvou vyhraných míčcích Sadílka panovala při stavu 3:6 na lavičce soupeřů skvělá nálada s úsměvy na všechny strany. Ta panovala ještě i při stavech 5:7 a 6:8, poté však obrat na 10:8 a postupné odvrácení mečbolů na obou stranách. Nejprve odvrátil dva v řadě soupeř a bylo to 10:10. Poté postupně tři mečboly odvrátil náš hráč, který od stavu 12:13 již soupeři šanci nedal, přehrál ho v následných třech výměnách, utkání vyhrál 3:2 (10,8,-8,-7,13) a snížil na 2:3 celkový stav utkání.

Vyrovnání utkání měl zařídit Ondřej Bajger, kterému se postavil František Onderka. V prvním setu to byla ještě „přetahovaná“ o každý míček, Ondřej vyhrál první set 12:10 a poté již předvedl výkon, který předváděl v průběhu týdne na tréninku. Povzbuzoval se a soupeře „přejel, jako parní válec“ – výhra 3:0 (10,5,4) znamenala vyrovnání utkání na 3:3 a rozhodnutí o vítězi ostravského derby tak, po krátké pauze, musela přinést závěrečná čtyřhra.

Našemu osvědčenému deblu Tomáš Tregler & Ondřej Bajger se postavila sourozenecká dvojice bratrů Martinkových, Jiří & Tomáš. S naší dvojicí drželi krok pouze v úvodní sadě, poté jim již náš debl nedal nejmenší šanci. Vyhráli jsme 3:1 (-12,3,3,6), otočili jsme celé utkání, po 3 hodinách a 45 minutách na výhru 4:3 a definitivně určili soupeřící dvojice do čtvrtfinále play-off.

Ve čtvrtfinále se tedy střetneme s pražským celkem KT Praha, první utkání odehrajeme doma, v pondělí 29.4.2019 od 18:00 hod., v naší hale na ostravském výstavišti Černá louka, druhé utkání venku, ve středu 1.5.2019 od 18:00 hod. a případné rozhodující třetí utkání opět doma, v pátek 3.5.2019 od 18:00 hod.

Srdečně tímto zveme naše fanoušky, aby nás přišli povzbudit v naší nelehké cestě v play-off za obhajobou předchozích dvou mistrovských titulů a dosáhnutí našeho cíle o získání mistrovského hattricku !

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.